Piłka nożna

Autor: pixabay.com Rozpoczęcie akcji

Dominacja Arki Gdynia i wysoka porażka Polonii Warszawa

2024-02-17 7:00

W dniu 17-02-2024 o godzinie 17:30, w miejscowości Warszawa na stadionie Polonii Im. Generała Kazimierza Sosnkowskiego, odbył się mecz pomiędzy Polonią Warszawa a Arką Gdynia w ramach 20 kolejki I Ligi. W trakcie tego spotkania Polonia Warszawa nie zdobyła żadnego gola, natomiast Arka Gdynia strzeliła 3 gole.

Poprzedni mecz między Polonią Warszawa a Arką Gdynia

W meczu pomiędzy Arką Gdynia a Polonią Warszawa, który odbył się na stadionie Miejskim w Gdyni, padło łącznie 5 goli. Wynik spotkania to 2:3 na korzyść Polonii Warszawa.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Polonii Warszawa z Arką Gdynia zakończyła się wynikiem 0:3 na korzyść drużyny gości. W 3 minucie meczu gracz o nazwisku Czubak strzelił pierwszego gola dla Arki Gdynia, a w 12 minucie to samo uczynił zawodnik o nazwisku Kobacki. W 25 minucie doszło do zmiany w składzie Polonii Warszawa, gdy gracz Majsterek wszedł na boisko, zastępując Grudniewskiego. Jednak to nie przyniosło spodziewanych rezultatów, ponieważ w 28 minucie Kobacki ponownie strzelił bramkę dla Arki Gdynia.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Polonii Warszawa z Arką Gdynia, który odbył się w Warszawie, gospodarze nie zdołali odrobić straty z pierwszej połowy. Wynik 0:3 utrzymał się do końca spotkania.

Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Polonii Warszawa dokonał dwóch zmian. Gracz Kluska wszedł na boisko, zastępując Bajdura, a Zawistowski zastąpił Pawlowskiego. Jednak te zmiany nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W 51 minucie zawodnik Skora z drużyny Arki Gdynia otrzymał żółtą kartkę za faul. To było kolejne ostrzeżenie dla gości.

W 63 minucie trener Arki Gdynia postanowił dokonać zmiany w składzie. Lipkowski wszedł na boisko, zastępując Skorę. W 73 minucie trener Polonii Warszawa również postanowił wprowadzić nowego zawodnika na boisko - Michalskiego za Xabi Auzmendiego. W odpowiedzi na to, w 75 minucie trener Arki Gdynia dokonał dwóch zmian jednocześnie. Borecki wszedł na boisko, zastępując Gola, a Gaprindashvili Adamczyka.

W 81 minucie trener Polonii Warszawa postanowił dokonać kolejnej zmiany. Wojciechowski wszedł na boisko, zastępując Marciniaka. W 84 minucie trener Arki Gdynia również dokonał dwóch zmian. Predenkiewicz wszedł na boisko, zastępując Kobackiego, a Sidibe zastąpił Milewskiego. W końcu, w 86 minucie zawodnik Sidibe z drużyny Arki Gdynia otrzymał żółtą kartkę za faul.

Podsumowując, mimo wprowadzenia kilku zmian w składach obu drużyn w drugiej połowie meczu, żadna z nich nie była w stanie odwrócić losów spotkania. Cały mecz zakończył się wynikiem: Polonia Warszawa: 0, Arka Gdynia: 3.

Pomeczowe podsumowanie

Arka Gdynia przed meczem zajmowała drugie miejsce w tabeli, co świadczyło o ich dobrej formie i wynikach. Do tej pory drużyna wygrała 10 meczy, zremisowała 4 mecze, a przegrała 5 meczy. Ich suma punktów wynosiła 34. Polonia Warszawa natomiast znajdowała się na piętnastym miejscu w tabeli, co sugeruje słabszą formę i wyniki. Do tej pory drużyna wygrała 5 meczy, zremisowała 4 mecze, a przegrała 10 meczy. Ich suma punktów wynosiła 19. W tym konkretnym meczu Arka Gdynia odniosła zwycięstwo i zdobyła dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualnie Polonia Warszawa ma nadal 19 punktów, natomiast Arka Gdynia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli z sumą punktów równą 37.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Polonią Warszawa a Arką Gdynia, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Miedzią Legnica a Polonią Warszawa odbędzie się 23 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Im. Orła Białego w Legnicy. Natomiast Arka Gdynia zmierzy się z Stalą Rzeszów 25 lutego 2024 roku o godzinie 12:40 na stadionie Miejskim w Gdyni.