Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Athletic Bilbao nad Mallorcą - 4:0

2024-02-02 7:00

W dniu 2 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 odbył się mecz w ramach 23. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Athletic Bilbao i Mallorką. Spotkanie miało miejsce na stadionie San Mamés Barria w Bilbao. W wyniku tego meczu Athletic Bilbao pokonało Mallorkę, zdobywając 4 gole, natomiast drużyna z Mallorki nie zdobyła żadnego gola.

Poprzednie mecze Athletic Bilbao - Mallorca

W ostatnich trzech meczach między Athletic Bilbao a Mallorką nie padły żadne gole. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie San Mamés Barria w Bilbao, zakończył się wynikiem 0:0. Drugi mecz, który odbył się na stadionie Visit Mallorca w Palma de Mallorca, również zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca, również zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Athletic Bilbao: 1, Mallorca: 1

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Athletic Bilbao a Mallorką, który odbył się w Bilbao, gospodarze zdominowali grę. Już w 3 minucie zawodnik o nazwisku Berchiche wpisał się na listę strzelców, zdobywając pierwszego gola dla Athletica Bilbao. W 16 minucie to samo nazwisko ponownie zabrzmiało na stadionie, gdy Berchiche zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Dzięki tym trafieniom Athletic Bilbao prowadził 2:0 nad Mallorcą na koniec pierwszej połowy meczu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Athletic Bilbao a Mallorką, który odbył się w Bilbao, gospodarze zdołali jeszcze bardziej powiększyć swoją przewagę. Po pierwszej połowie, w której Athletic Bilbao prowadziło 2:0, drużyna ta kontynuowała swoją dominację.

W 46 minucie trener Mallorki dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Muriqiego zamiast Copete. W 57 minucie kolejna zmiana w drużynie Mallorki - Darder wszedł za Sancheza, a Vidal zastąpił Gonzaleza. Jednak to Athletic Bilbao nadal kontrolowało przebieg meczu. W 62 minucie to Guruzeta zdobył kolejnego gola dla Athletica Bilbao, podwyższając wynik na 3:0. W odpowiedzi trener Athletica Bilbao dokonał zmiany w składzie - w 67 minucie Herrera wszedł za Ruiza de Galarretę, a w 68 minucie Muniain zastąpił Williamsa.

W 75 minucie zawodnik Mallorki Larin otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. W odpowiedzi trener Mallorki dokonał dwóch zmian - Llabres wszedł za Rodrigueza, a Prats zastąpił Larina. W 79 minucie trener Athletica Bilbao również dokonał dwóch zmian - Garcia wszedł za Guruzetę, a Jauregizar zastąpił Sanceta. W 82 minucie kolejna zmiana w drużynie Athletica Bilbao - Ares wszedł za Williamsa. W końcówce meczu, w 89 minucie, Muniain zdobył czwarty gol dla Athletica Bilbao, ustalając tym samym wynik na 4:0.

Podsumowując cały mecz, Athletic Bilbao pokazało swoją przewagę nad Mallorką, zwyciężając 4:0.

Gole oczekiwane 1.68 0.28

Athletic Bilbao przed meczem zajmowała 5. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrała 12 meczy, zremisowała 6 i przegrała 4. Suma ich punktów wynosiła 42. Po wygranej w meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 45 punktów. Mallorca natomiast przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna wygrała tylko 3 mecze, zremisowała 11 i przegrała 8. Suma ich punktów wynosiła 20 i po tym meczu się nie zmieniła. Podsumowując, Athletic Bilbao po wygranej zdobyło kolejne trzy punkty i aktualnie mają na swoim koncie 45 punktów, natomiast Mallorca pozostało przy swojej sumie punktowej wynoszącej 20.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Athletic Bilbao po rozegranym meczu z Mallorką zmierzy się z Almerią 12 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Power Horse w Almerii. Natomiast Mallorka po spotkaniu z Rayo Vallecano zagra kolejny mecz 11 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca.