Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Liverpoolu nad Lask Linz - 4:0

2023-12-01 7:00

W meczu grupy E Ligi Europy, Liverpool zmierzył się z Lask Linz na stadionie Anfield w Liverpoolu. Spotkanie odbyło się 30 listopada 2023 roku o godzinie 21:00. Wynik tego meczu to Liverpool 4, Lask Linz 0.

Poprzednie mecze Liverpool - Lask Linz

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Liverpoolem a Lask Linz. Pierwsze spotkanie miało miejsce na stadionie Raiffeisen Arena w miejscowości Linz w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego meczu to Lask Linz: 1, Liverpool: 3. Niestety nie posiadam informacji o wyniku drugiego spotkania.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Liverpoolu z Lask Linz, która odbyła się w Liverpoolu, gospodarze zdobyli dwie bramki. W 12 minucie Diaz strzelił gola po asyście Gomez, a trzy minuty później Gakpo podwyższył prowadzenie drużyny. Wynik na koniec pierwszej połowy to Liverpool 2.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Liverpoolu z Lask Linz, który odbył się w Liverpoolu, gospodarze potwierdzili swoją przewagę. Już w 51 minucie Mohamed Salah zdobył bramkę dla Liverpoolu, podnosząc wynik na 3:0. W 56 minucie trener Liverpoolu dokonał trzech zmian - Alexander-Arnold wszedł na boisko zastępując Konate, Jones zastąpił Salaha, a Nunez zagrał za Diaza.

W 58 minucie Maksym Talovierov z drużyny Lask Linz otrzymał żółtą kartkę za faul. W odpowiedzi na to, trener Lask Linz dokonał kilku zmian - Havel wszedł na boisko zastępując Talovierova, Flecker zagrał za Stojkovicia, a Mustapha i Renner weszli za Ljubicića i Bello. W 74 minucie kolejna zmiana w drużynie Lask Linz - Kone wszedł na boisko zastępując Mustaphę. W 82 minucie trener Liverpoolu dokonał dwóch zmian - Bradley wszedł na boisko za Gravenbercha, a Chambers zastąpił Tsimikasa. Ostateczne zwycięstwo dla Liverpoolu zapewniła bramka Gakpo w doliczonym czasie gry (90+2 minuta), po asyście Alexander-Arnolda.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Liverpool 4, Lask Linz 0.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Liverpool rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 4 z nich, nie zremisowali ani razu i przegrali 1. Łącznie zdobyli 16 goli, z czego na swoim boisku strzelili 11. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym stadionie to 5-1. Na wyjazdach rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich 5 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-3. Średnio Liverpool zdobywał 3.2 gole na mecz.

Zespół Lask Linz rozegrał w sumie 7 meczów w Lidze Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 2 we wcześniejszych fazach turnieju. Wygrali tylko 2 z tych spotkań, zremisowali jeden i przegrali aż cztery razy. Łącznie zdobyli tylko 8 goli, z czego na swoim boisku strzelili ich tylko 6. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo 3-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast cztery mecze i zdobyli tam tylko dwa gole. Średnio Lask Linz zdobywał więc tylko po jednym golu na mecz (średnia ilość goli wynosiła dokładnie 1.1).

Tabela Grupa E:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Liverpool 4 0 1 16 5 11 12
2 Toulouse 2 2 1 6 8 -2 8
3 Union St. Gilloise 1 2 2 3 7 -4 5
4 Lask Linz 1 0 4 5 10 -5 3

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Liverpoolem a Lask Linz, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Unionu St. Gilloise z Liverpoolem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Lotto Park w Brukseli. Natomiast Lask Linz zmierzy się z Toulouse tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Raiffeisen Arena w Linz. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby udowodnić swoje umiejętności i zdobyć kolejne zwycięstwa.