Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Nordsjaelland nad Fenerbahce - wynik 6:1

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Right To Dream Park w Farum odbył się mecz pomiędzy Nordsjaellandem a Fenerbahce w ramach grupy H Ligi Konferencji Europy. Wynik tego spotkania to: Nordsjaelland 6, Fenerbahce 1.

Poprzednie mecze Nordsjaelland - Fenerbahce

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Nordsjaellandem a Fenerbahce. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego meczu to Fenerbahce 3, Nordsjaelland 1.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Nordsjaelland z Fenerbahce zakończyła się wynikiem 2:1 dla Nordsjaelland. W 17 minucie Mohammed Diomande otrzymał żółtą kartkę za faul. W 21 minucie zawodnik o nazwisku Hey strzelił bramkę dla Nordsjaelland po asyście Tverskova. Cztery minuty później Svensson zdobył kolejną bramkę dla gospodarzy, tym razem po asyście Diomande. Jednak w 43 minucie Batshuayi strzelił bramkę dla Fenerbahce po asyście Szymańskiego.

Przed przerwą Ryan Kent oddał strzał na bramkę, ale po weryfikacji systemem VAR gol został unieważniony.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Nordsjaelland z Fenerbahce, który odbył się w mieście Farum, gospodarze utrzymali swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Nordsjaelland. W 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Nordsjaellanda - Nygren wszedł na boisko, zastępując Diomande'a. W 55 minucie Nygren zdobył bramkę dla Nordsjaellanda po asyście Nagalo. W 62 minucie Fenerbahce dokonało dwóch zmian - Dzeko wszedł za Batshuayi'ego, a Kahveci za Undera.

W 66 minucie Rasmussen zdobył kolejną bramkę dla Nordsjaellanda. W 74 minucie King wszedł na boisko, zastępując Kenta w drużynie Fenerbahce. Pięć minut później Nygren ponownie wpisał się na listę strzelców po asyście Nagalo. W 79 minucie Osman wszedł na boisko, zastępując Schjelderupa w drużynie Nordsjaellanda. W kolejnej minucie Harder wszedł za Rasmussena, a w 82 minucie Jensen-Abbew zastąpił Villadsena.

W 84 minucie Nygren zdobył swoją trzecią bramkę tego meczu po asyście Hardera. W 86 minucie Sertdemir wszedł na boisko, zastępując Tverskova w drużynie Nordsjaellanda. Cały mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Nordsjaellanda, którzy pokonali Fenerbahce 6:1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół FC Nordsjaelland rozegrał łącznie 9 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 spotkań miało miejsce w fazie grupowej, a 4 wcześniej. W sumie wygrali 6 meczów, zremisowali 2 i przegrali 1. Zdobyli w sumie 25 goli, z czego na swoim boisku zdobyli ich 21. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 7-1.

Na wyjazdach rozegrali natomiast 4 mecze i zdobyli na nich tylko 4 gole. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo 0-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez FC Nordsjaelland na mecz wynosiła więc 2,8. Zespół Fenerbahce natomiast rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy aż 11 meczy - w tym również pięć spotkań w fazie grupowej oraz sześć wcześniejszych faz. Wygrali oni ogółem dziewięć z tych meczów, nie odnotowując żadnych remisów i przegrywając dwa razy. Zdobyli przy tym aż trzydzieści goli, z czego dziewiętnaście padło na ich własnym boisku.

Najwyższy wynik jakiego udało im się osiągnąć jako gospodarze to zwycięstwo 5-0. Na wyjazdach natomiast rozegrali sześć meczów, zdobywając na nich jedynie jedenaście goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo 0-4. Średnia ilość goli zdobywanych przez Fenerbahce na mecz wynosiła zatem 2,7.

Tabela Grupa H:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Nordsjaelland 3 1 1 17 6 11 10
2 Łudogorec 3 0 2 10 11 -1 9
3 Fenerbahce 3 0 2 9 11 -2 9
4 Spartak Trnawa 0 1 4 3 11 -8 1

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Nordsjaellandem a Fenerbahce, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz Łudogorca z Nordsjaellandem odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Huvepharma Arena w Razgrad. Natomiast mecz Fenerbahce z Spartakiem Trnawa odbędzie się tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule.