piłka nożna, bramkarz

Autor: Bartosz Orliński / AI

Dominacja Rakowa nad Piastem - wynik 3:1

2024-02-17 7:00

W dniu 17-02-2024 o godzinie 20:00 odbył się mecz w ramach 21 kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami Raków Częstochowa i Piast Gliwice. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim Piłkarskim Raków w Częstochowie. Wynik tego meczu to Raków Częstochowa zdobył 3 gole, a Piast Gliwice zdobył 1 gola.

Poprzednie mecze Raków Częstochowa - Piast Gliwice

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Rakowem Częstochowa a Piastem Gliwice padły niewiele bramki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim w Gliwicach 6 października 2022 roku, gdzie Raków Częstochowa wygrał 1:0. Kolejny mecz miał miejsce na stadionie Miejskim Piłkarskim Raków w Częstochowie 4 lutego 2023 roku, a także zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Miejskim w Gliwicach 11 sierpnia 2023 roku, gdzie Piast Gliwice zwyciężył 2:1. W sumie w tych trzech meczach padło tylko cztery gole. Stosunek bramek w rozegranych meczach Piast Gliwice: 2, Raków Częstochowa: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Raków Częstochowa z Piastem Gliwice zakończyła się bezbramkowym remisem. W 12 minucie Wilczek z drużyny Piast Gliwice otrzymał żółtą kartkę, a w 18 minucie Huk również został ukarany tym samym ostrzeżeniem. W 31 minucie Tudor z drużyny Raków Częstochowa również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Raków Częstochowa zmierzył się z Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie, w której żadna z drużyn nie zdobył gola, obie ekipy wyszły na boisko z determinacją do zmiany wyniku. Już w 46 minucie trener Piasta Gliwice postanowił dokonać zmiany personalnej, wprowadzając na boisko Piaseckiego za Wilczka.

W 52 minucie Kadzior z drużyny gości otrzymał żółtą kartkę za faul. Kilka minut później, w 54 minucie Otieno z Rakowa Częstochowa również został ukarany żółtą kartką. W 55 minucie to jednak Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie, gdy Dziczek strzelił gola dla swojej drużyny. Jednak Raków Częstochowa nie zamierzał się poddawać i w 66 minucie trener dokonał potrójnej zmiany: Cebula wszedł za Nowaka, Crnac za Yeboaha, a Plavsic za Otieno. W odpowiedzi trener Piasta Gliwice również postanowił wprowadzić świeże siły na boisko i w 68 minucie Chrapek wszedł za Felixa, a w 78 minucie Krykun zastąpił Kadziora.

Jednak to Raków Częstochowa dominował w końcówce meczu. W 79 minucie Crnac strzelił gola, doprowadzając do wyrównania. W 84 minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Racovitana za Kochergina. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu. W 90+11 minucie Zwoliński zdobył gola dla Rakowa Częstochowa, a Dziczek z Piasta Gliwice otrzymał żółtą kartkę.

Na dodatek, w 90+14 minucie Cebula strzelił kolejnego gola dla drużyny gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Raków Częstochowa 3 - Piast Gliwice 1. Podsumowując drugą połowę spotkania, można stwierdzić, że to Raków Częstochowa był lepszy od swojego rywala. Drużyna ta zdołała odwrócić wynik i zdobyć trzy gole, podczas gdy Piast Gliwice odpowiedział tylko jednym trafieniem.