piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz wznawia grę

Dramatyczna wygrana Benfiki nad Toulouse

2024-02-15 7:00

W dniu 15-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Da Luz w Lizbonie odbył się mecz pomiędzy Benficą a Toulouse w ramach play-offów Ligi Europy. Wynik spotkania to Benfica 2, Toulouse 1.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Benfica z Toulouse zakończyła się wynikiem 0:0. W 37 minucie Spierings z drużyny Toulouse otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Natomiast w 43 minucie Desler, również z drużyny Toulouse, został ukarany żółtą kartką za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Benfica zmierzyła się z Toulouse. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej części gry padły gole. W 58 minucie zawodnik Toulouse, Restes, otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Kilka chwil później, w 59 minucie, trener Benfiki dokonał dwóch zmian w składzie - Bah wszedł na boisko zastępując Carrerasa, a David Neres zastąpił Joao Mario. W 68 minucie Di Maria strzelił gola dla Benfiki, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak w 75 minucie Desler odpowiedział strzałem na bramkę i doprowadził do wyrównania dla Toulouse. W kolejnych minutach oba zespoły dokonały kilku zmian personalnych. W 87 minucie Marcos Leonardo wszedł na boisko zastępując Cabrala w drużynie Benfiki.

W doliczonym czasie gry doszło do kilku kontrowersyjnych sytuacji - Kokcu otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a Mawissa Elebi i Skytta również zostali ukarani żółtymi kartkami za faule. W 90+7 minucie Mawissa Elebi został ukarany czerwoną kartką za faul. W ostatniej minucie gry Di Maria strzelił drugiego gola dla Benfiki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Magri z Toulouse również otrzymał żółtą kartkę. Cały mecz zakończył się wynikiem: Benfica 2, Toulouse 1.

Gole oczekiwane 3.27 0.41

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Benfica dołączył niedawno do rozgrywek Ligi Europy i ich pierwszym meczem był pojedynek z zespołem Toulouse. Zespół Toulouse rozegrał w sumie 6 meczów w ramach Ligi Europy, wygrywając 3 z nich, remisując 2 i przegrywając 1. Łącznie zdobyli oni 8 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 4 gole, przy najwyższym wyniku 3-2. Na wyjazdach również rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich również 4 gole, przy najwyższym wyniku 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Toulouse na mecz wynosiła 1.3.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Toulouse a Benficą odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 18:45. Miejsce rozegrania tego meczu to stadion w Tuluzie.