Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dramatyczne zwycięstwo Valencii nad Almerią w 90+2 minucie

2024-02-03 7:00

W dniu 03-02-2024 o godzinie 14:00 na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia odbył się mecz 23. kolejki La Liga pomiędzy Valencią a Almerią. W tym spotkaniu Valencia zdobyła 2 gole, podczas gdy Almeria zdobyła 1 gola.

Poprzednie mecze Valencia - Almeria

W ostatnich trzech meczach między Valencią a Almerią padło wiele goli. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia, zakończył się remisem 2:2. W drugim spotkaniu, które odbyło się na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w Almeríi, Almeria wygrała 2:1. Ostatni mecz również odbył się na tym samym stadionie i zakończył się remisem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 6, Valencia: 5

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Valencii z Almerią, który odbył się w Valencii, gospodarze zdobyli dwie bramki. W 14 minucie Duro strzelił gola dla Valencii, a w 23 minucie Yaremchuk podwyższył prowadzenie. Jednak w 24 minucie Yaremchuk otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a minutę później Guerra również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie. W 34 minucie doszło do zmiany w drużynie Almerii - Baba wszedł na boisko zastępując Montesa. Wynik po pierwszej połowie to Valencia: 2, Almeria: 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Valencią a Almerią, który odbył się w Valencii, gospodarze utrzymali swoją przewagę.

W 50 minucie Arribas strzelił gola dla Almerii, zmieniając wynik na 2:1. Jednak Valencia nie zdołała wyrównać, mimo że miała okazję w 61 minucie, kiedy Pepelu nie trafił rzutu karnego. W tej samej minucie trener Almerii dokonał trzech zmian w swojej drużynie. Lozano wszedł na boisko zastępując Melero, a Romero zastąpił Leo Baptistao. W drużynie Valencii również doszło do zmiany - Gonzalez wszedł na boisko zastępując Lopeza.

W 61 minucie Centelles otrzymał żółtą kartkę za faul w drużynie Almerii, a Mosquera otrzymał żółtą kartkę za brutalność w drużynie Valencii. Garitano również otrzymał żółtą kartkę w 63 minucie. Kolejne żółte kartki zostały przyznane dla Gonzaleza i Lozano w 64. i 72 minucie odpowiednio za faul i przewinienie. W 70 minucie trener Valencii dokonał dwóch zmian - Mari wszedł na boisko zastępując Yaremchuka, a Vazquez zastąpił Guerre. W 72 minucie Lozano otrzymał żółtą kartkę za przewinienie, a w 73 minucie Guillamon otrzymał żółtą kartkę za brutalność w drużynie Valencii.

W 83 minucie trener Almerii dokonał dwóch zmian - Milovanovic wszedł na boisko zastępując Chumi, a Robertone zastąpił Arribasa. W doliczonym czasie gry trener Valencii dokonał ostatniej zmiany - Amallah wszedł na boisko zastępując Guillamona. W 90+2 minucie Leo Baptistao otrzymał czerwoną kartkę za przewinienie w drużynie Almerii, a w 90+4 minucie Ramazani otrzymał żółtą kartkę za faul. W ostatniej minucie gry Robertone również otrzymał żółtą kartkę za przewinienie. Mecz zakończył się wynikiem: Valencia 2, Almeria 1.