Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Dramatyczny remis Sevilli z Osasuną, czerwona kartka dla Suso

2024-01-28 7:00

W 22. kolejce La Liga odbył się mecz między Sevillą a Osasuną, który miał miejsce 28 stycznia 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. W tym spotkaniu obie drużyny zdobyły po jednym golu, kończąc mecz remisem.

Poprzednie mecze Sevilla - Osasuna

W ostatnich trzech meczach między Sevillą a Osasuną padło łącznie pięć goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie El Sadar w Pampelunie 25 stycznia 2023 roku, zakończyło się wynikiem 2:1 dla Osasuny. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli 26 lutego 2023 roku, zakończył się wynikiem 2:3 dla Osasuny. Ostatnie spotkanie, które odbyło się ponownie na stadionie El Sadar w Pampelunie 23 września 2023 roku, zakończyło się bezbramkowym remisem. Stosunek bramek w rozegranych meczach Osasuna: 5, Sevilla: 3

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Sevilli z Osasuną, który odbywał się w Sewilli, gospodarze objęli prowadzenie. Już w 6 minucie zawodnik Agoume z drużyny Sevilla otrzymała żółtą kartkę za brutalne zachowanie. Jednak to nie przeszkodziło drużynie gospodarzy w zdobyciu bramki. W 24 minucie Romero strzelił gola dla Sevilli, dając swojej drużynie przewagę 1:0 na koniec pierwszej połowy.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Sevillą a Osasuną, który zakończył się wynikiem 1:1, to drużyna Osasuny jako pierwsza zdobył gola. W 55 minucie to właśnie gracz o nazwisku Budimir wpakował piłkę do bramki Sevilli, wyrównując tym samym stan meczu.

Jednak już w kolejnej minucie zawodnik Soumare z drużyny Sevilla otrzymała żółtą kartkę za faul. W 59 minucie trener Sevilli dokonał dwóch zmian w swojej drużynie. Gracz Pedrosa wszedł na boisko, zastępując Acunę, natomiast Sow zastąpił Agoume. W odpowiedzi na te zmiany trener Osasuny również dokonał zmiany w składzie swojej drużyny - Areso wszedł na boisko, zastępując Peñę. W 67 minucie kolejna zmiana w drużynie Sevilla - Torres wszedł na boisko, zastępując Sowa.

Następnie w 71 minucie trener Sevilli dokonał dwóch kolejnych zmian - Mir wszedł na boisko, zastępując Marcao, a Sanchez zastąpił Navasa. W 76 minucie trener Osasuny również dokonał dwóch zmian - Moncayola wszedł na boisko, zastępując Ibaneza, a Oroz zastąpił Gomeza. W 83 minucie kolejna zmiana w drużynie Osasuny - Arnaiz wszedł na boisko, zastępując Garcíę. W 84 minucie zawodnik Ramos z drużyny Sevilla otrzymała żółtą kartkę. Niestety dla Sevilli, w 86 minucie zawodnik Suso został ukarany czerwoną kartką za faul.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1, gdzie jedynego gola dla Sevilli zdobył w pierwszej połowie, a Osasuna doprowadziła do remisu w drugiej połowie meczu.

Gole oczekiwane 0.74 1.39

Podsumowując sytuację drużyn Sevilla i Osasuna, przed meczem Osasuna zajmowała 12 miejsce w tabeli, a Sevilla 17 miejsce. Do tej pory Osasuna wygrała 7 meczy, zremisowała 4 mecze i przegrała 9 meczy, co dało im sumę punktów wynoszącą 25. Natomiast Sevilla wygrała 3 mecze, zremisowała 7 mecze i przegrała 11 meczy, co dało im sumę punktów wynoszącą 16. W tym konkretnym meczu obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualnie Sevilla ma na swoim koncie 17 punktów, a Osasuna ma ich 26.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po emocjonującym meczu pomiędzy Sevillą a Osasuną, które zakończyło się wynikiem 2:1 na korzyść Sevilli, oba zespoły szykują się teraz do kolejnych spotkań. Sevilla zmierzy się z Rayo Vallecano 5 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Vallecas w Madrycie. Natomiast Osasuna zmierzy się z Barceloną 31 stycznia 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie. Będzie to niezwykle ważne starcie dla obu drużyn, które będą dążyć do zdobycia kolejnych punktów i utrzymania wysokiej formy.