piłka nozna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Dwie bramki kluczem do zwycięstwa Lecha Poznań nad Zagłębiem Lubin

2024-02-10 7:00

W dniu 10-02-2024 o godzinie 20:00 w miejscowości Poznań na stadionie Enea odbył się mecz pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin w ramach 20. kolejki Ekstraklasy. W tym spotkaniu Lech Poznań zdobył 2 gole, a Zagłębie Lubin nie zdobyło żadnego.

Poprzednie mecze Lech Poznań - Zagłębie Lubin

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin padły remisy. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie Zagłębia Lubin w Lubinie 7 sierpnia 2022 roku, zakończył się wynikiem 1:1. Drugi mecz, który odbył się na stadionie Lecha Poznań w Poznaniu 19 lutego 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Zagłębia Lubin 2:1. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Zagłębia Lubin w Lubinie 6 sierpnia 2023 roku, również zakończył się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Lech Poznań: 3, Zagłębie Lubin: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin zakończyła się wynikiem 1:0 dla Lecha Poznań. W trzeciej minucie Szymczak strzelił gola dla gospodarzy. W 33 minucie doszło do zmiany w drużynie Lecha Poznań - Czerwiński wszedł na boisko, zastępując Ba Loua. W 37 minucie zawodnik Marchwiński otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin, który odbył się w Poznaniu, gospodarze zdołali podwyższyć swoją przewagę. Po pierwszej połowie, w której Lech Poznań prowadził 1:0, obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych.

W 46 minucie Gurgul wszedł na boisko zastępując Milica w drużynie Lecha Poznań, natomiast Kurminowski zastąpił Munoza w Zagłębiu Lubin. W tej samej minucie Salamon otrzymał żółtą kartkę za faul. W 52 minucie Poletanovic z Zagłębia Lubin również został ukarany żółtą kartką. W 58 minucie Andersson wszedł na boisko zastępując Douglasa w drużynie Lecha Poznań. Niestety, w 63 minucie Szymczak również otrzymał żółtą kartkę.

W 71 minucie Kopacz z Zagłębia Lubin został ukarany żółtą kartką za faul. Jednak to Lech Poznań kontynuował swoje ataki i w 72 minucie Murawski strzelił drugiego gola dla swojej drużyny. W kolejnych minutach oba zespoły dokonały kilku zmian personalnych - Mroz wszedł na boisko zastępując Dabrowskiego w Zagłębiu Lubin, a Buletsa i Makowski zastąpili odpowiednio Wdowiaka i Poletanovica. W 83 minucie Kvekveskiri wszedł na boisko zastępując Szymczaka w drużynie Lecha Poznań. W końcowych minutach meczu Andersson otrzymał żółtą kartkę w 87 minucie, a w 90+3 minucie Kusztal wszedł na boisko zastępując Pienko w Zagłębiu Lubin.

Ostatecznie, cały mecz zakończył się wynikiem: Lech Poznań: 2, Zagłębie Lubin: 0.

Procent dokładnych podań 84% 81%

Lech Poznań przed meczem zajmował 4 miejsce w tabeli, a drużyna Zagłębia Lubin była na 9 miejscu. Lech Poznań do tej pory wygrał 9 meczy, zremisował 6 i przegrał 4, co dało im sumę punktów wynoszącą 33. Zagłębie Lubin natomiast wygrało 7 meczy, zremisowało 4 i przegrało 8, co dało im sumę punktów wynoszącą 25. W tym konkretnym meczu Lech Poznań pokonał Zagłębie Lubin i zdobył dodatkowe 3 punkty. Aktualnie Lech Poznań ma więc na swoim koncie 36 punktów, a Zagłębie Lubin nadal posiada tyle samo - czyli 25 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin, możemy już zaplanować kolejne spotkania obydwóch drużyn. Mecz Jagiellonii z Lechem Poznań odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim w Białymstoku. Natomiast mecz Zagłębia Lubin z Cracovią Kraków zostanie rozegrany dzień później, czyli 18 lutego 2024 roku o godzinie 12:30 na stadionie Zagłębia w Lubinie. Będzie to kolejna okazja dla kibiców obu drużyn, aby wspierać swoje ulubione zespoły i cieszyć się emocjami towarzyszącymi meczom piłkarskim.