Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dwubramkowe zwycięstwo Dinama Zagrzeb nad FC Astana

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 16:30 w miejscowości Astana na stadionie Arena odbył się mecz grupy Grupa C Ligi Konferencji Europy pomiędzy FC Astaną a Dinamem Zagrzeb. W wyniku tego spotkania: FC Astana przegrała z Dinamem Zagrzeb 0:2.

Poprzednie mecze FC Astana - Dinamo Zagrzeb

W ostatnich trzech meczach między FC Astaną a Dinamem Zagrzeb doszło do zdecydowanej przewagi drużyny z Zagrzebia. Pierwsze starcie odbyło się na stadionie Maksimir w Zagrzebiu, gdzie Dinamo Zagrzeb pokonało FC Astanę 4:0. Następnie obie drużyny spotkały się na stadionie Astana Arena w Astanie, gdzie Dinamo Zagrzeb ponownie odniosło zwycięstwo, tym razem wynikiem 2:0. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się ponownie na stadionie Maksimir w Zagrzebiu, gdzie Dinamo Zagrzeb pewnie wygrało 5:1. Wszystkie trzy spotkania były dominacją drużyny z Zagrzebia, która zdobyła aż 11 bramek i straciła tylko jedną. Stosunek bramek w rozegranych meczach Dinamo Zagrzeb: 11, FC Astana: 1

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa wczorajszego meczu FC Astany z Dinamem Zagrzeb zakończyła się wynikiem 0:0. W 31 minucie doszło do zmiany w drużynie FC Astany - zawodnik Loncar wszedł na boisko, zastępując Ouregę. Natomiast w 38 minucie Islambek Kuat otrzymał żółtą kartkę za faul, będącym przyczyną tego przewinienia.

W drugiej połowie wczorajszego meczu FC Astany z Dinamem Zagrzeb, który odbył się w Astanie, gospodarze nie byli w stanie powstrzymać przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, ale już na początku drugiej połowy Dinamo Zagrzeb dokonało zmiany personalnej - Sucić wszedł na boisko zastępując Bulata. W 48 minucie Vidović zdobył bramkę dla Dinama Zagrzeb, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 59 minucie Jovancić z FC Astana otrzymała żółtą kartkę za faul. W 63 minucie trener FC Astany dokonał dwóch zmian - Aymbetov i Tomasov weszli na boisko zastępując Darboe i Astanova. Niestety, te zmiany nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W 72 minucie Perić z Dinama Zagrzeb otrzymał żółtą kartkę za faul, a już minutę później Jovancić z FC Astana została ukarany czerwoną kartką za kolejny faul. Sytuacja ta osłabiła drużynę gospodarzy jeszcze bardziej.

W 74 minucie Haroyan z FC Astana otrzymała żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 75 minucie trener Dinama Zagrzeb dokonał zmiany - Sutalo wszedł na boisko zastępując Pericia. W 78 minucie trener Dinama Zagrzeb dokonał trzech kolejnych zmian - Halilović wszedł na boisko zastępując Baturinę, a Perković zastąpił Ristovskiego. W tej samej minucie trener FC Astany dokonał również dwóch zmian - Beisebekov wszedł na boisko zastępując Kuata, a Dosmagambetov zastąpił Vorogovskiego. W 79 minucie Kaneko zdobył drugą bramkę dla Dinama Zagrzeb, umacniając przewagę swojej drużyny.

W 86 minucie trener Dinama Zagrzeb dokonał ostatniej zmiany - Rukavina wszedł na boisko zastępując Vidovića. Cały mecz zakończył się wynikiem: FC Astana 0, Dinamo Zagrzeb 2.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół FC Astana rozegrał łącznie 7 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 meczów miało miejsce w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 2 mecze, zremisowali 2 mecze i przegrali 3 mecze. Łącznie zdobyli 6 goli, z czego na swoim boisku zdobyli 2 gole w ciągu 4 meczów. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to zwycięstwo z wynikiem 1-0. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich 4 gole.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo z wynikiem 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez FC Astana na mecz wynosiła 0,9. Zespół Dinamo Zagreb rozegrał natomiast wszystkie swoje 5 meczów w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wygrali oni dwa mecze, nie odnotowując żadnego remisu, ale przegrywając trzy razy. Łącznie zdobyli oni siedem goli, z czego pięć padło na ich własnym boisku podczas dwóch rozegranych tam spotkań. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na swoim boisku to zwycięstwo z wynikiem 5-1. Na wyjazdach zdobyli oni dwa gole w trzech rozegranych meczach.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to porażka z wynikiem 0-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Dinamo Zagreb na mecz wynosiła 1,4.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Viktoria Pilzno 5 0 0 6 1 5 15
2 Dinamo Zagrzeb 2 0 3 7 5 2 6
3 Ballkani 1 1 3 3 4 -1 4
4 FC Astana 1 1 3 4 10 -6 4

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między FC Astaną a Dinamem Zagrzeb, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Viktorią Pilzno a FC Astaną odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Doosan Aréna w Pilznie. Natomiast Dinamo Zagrzeb zmierzy się z Ballkanią tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Maksimir w Zagrzebiu. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć kolejne zwycięstwa.