Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Emocjonujące zwycięstwo Galatasaray nad Spartą Praga 3:2

2024-02-15 7:00

W dniu 15-02-2024 o godzinie 18:45 w Stambule na stadionie Rams Park odbył się mecz pomiędzy Galatasaray a Spartą Praga w ramach Ligi Europy. Wynik tego spotkania to Galatasaray 3, Sparta Praga 2.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Galatasaray z Spartą Praga zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy. W 19 minucie Demirbay strzelił bramkę dla Galatasaray, dając swojej drużynie prowadzenie. W 41 minucie Laci z drużyny Sparta Praga otrzymała żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Galatasaray z Spartą Praga, który odbył się w Stambule, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. W 47 minucie Preciado strzelił gola dla Sparty Praga, zmieniając wynik na 1:1. Jednak już w tej samej minucie Yilmaz z Galatasaray otrzymał żółtą kartkę za tripping.

Pięć minut później Rynes z drużyny Sparta Praga również został ukarany żółtą kartką za roughing. W 61 minucie doszło do samobójczego gola Krejci, który wpadł do bramki Sparty Praga, dając przewagę Galatasaray wynikiem 2:1. Niestety dla drużyny gospodarzy, w kolejnej minucie Nelsson otrzymał czerwoną kartkę za holding. W 65 minucie Kuchta strzelił gola dla Sparty Praga, doprowadzając do remisu 2:2. W tym samym czasie Haraslin wszedł na boisko zastępując Karabeca.

W dalszej części meczu obydwie drużyny otrzymały kolejne żółte kartki - Birmancevic (Sparta Praga) w 79 minucie oraz Akturkoglu (Galatasaray) i Krejci (Sparta Praga) w 82 minucie. W 90+1 minucie Icardi strzelił gola dla Galatasaray, ustalając wynik na 3:2. W tej samej minucie Carlos Vinicius wszedł na boisko zastępując Mertensa, a Ndombele zastąpił Torreirę. Podsumowując, mecz zakończył się wynikiem Galatasaray: 3, Sparta Praga: 2. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, a emocje utrzymywały się do samego końca.

Gole oczekiwane 0.93 1.75

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Galatasaray zadebiutował w Lidze Europy w meczu przeciwko Sparcie Praga. Sparta Praga rozegrała łącznie 8 meczów w Lidze Europy, wygrywając 4, remisując 1 i przegrywając 3. Zdobyli oni ogółem 14 goli, z czego na swoim boisku zdobyli ich 8. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to zwycięstwo 4-1. Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich 6 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 3-1. Średnia ilość goli zdobywanych przez Spartę Praga w meczu to 1.8.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz Sparty Praga z Galatasaray odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 21:00. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Epet Arena w Pradze.