Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

En Nesyri strzela dwie bramki i Sevilla wygrywa z Rayo Vallecano 2:1

2024-02-05 7:00

W dniu 05-02-2024 o godzinie 21:00 na stadionie Vallecas w Madrycie odbył się mecz pomiędzy Rayo Vallecano a Sevillą w ramach 23. kolejki La Liga. Wynik spotkania to Rayo Vallecano: 1, Sevilla: 2.

Poprzednie mecze Rayo Vallecano - Sevilla

W ostatnich trzech meczach między Rayo Vallecano a Sevillą zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli 29 października 2022 roku. W tym meczu Sevilla nie zdobyła żadnej bramki, a Rayo Vallecano wygrało 1:0. Kolejne starcie miało miejsce na stadionie Vallecas w Madrycie 19 lutego 2023 roku. Tym razem oba zespoły zdobyły po jednym golu, co skutkowało remisem 1:1. Ostatni mecz rozegrano ponownie na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli 7 października 2023 roku. W tym spotkaniu oba zespoły zaprezentowały się skutecznie i zdobyły po dwie bramki, co doprowadziło do remisu 2:2. Podsumowując, w trzech ostatnich meczach między Rayo Vallecano a Sevillą zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie wygrał Rayo Vallecano 1:0, drugi mecz zakończył się remisem 1:1, natomiast ostatnie starcie również zakończyło się remisem, tym razem wynikiem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Rayo Vallecano: 4, Sevilla: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Rayo Vallecano z Sevillą zakończyła się wynikiem 1:2. W 19 minucie En Nesyri strzelił gola dla drużyny Sevilli, a w 29 minucie Palazon odpowiedział bramką dla Rayo Vallecano. W 36 minucie Romero otrzymał żółtą kartkę za faul z drużyny Sevilli, a w 45+4 minucie Acuna również został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Na koniec pierwszej połowy, w 45 minucie En Nesyri ponownie zdobył bramkę dla Sevilli.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Rayo Vallecano z Sevillą, który odbył się w Madrycie, wynik utrzymał się bez zmian. Obie drużyny nie zdołały zdobyć żadnej bramki, co oznaczało, że ilość goli z pierwszej połowy (Rayo Vallecano: 1, Sevilla: 2) pozostał niezmieniona do końca spotkania.

W 54 minucie doszło do dwóch zmian w drużynie Sevilli. Gracz Hormigo wszedł na boisko, zastępując Acunę, a Torres zastąpił Sowa. W odpowiedzi na te zmiany trener Rayo Vallecano dokonał dwóch zmian w 64 minucie. Gracz Trejo wszedł na boisko za Chavarrię, a de Tomas zastąpił Camello. W 73 minucie trener Rayo Vallecano postanowił dokonać kolejnej zmiany i wprowadził Crespo za Lopeza.

W odpowiedzi trener Sevilli dokonał dwóch zmian w 76 minucie - Pedrosa wszedł na boisko za Romero, a Sanchez zastąpił Navasa. W 82 minucie trener Sevilli wprowadził Mejbriego za Agoume'a. Niestety dla Mejbriego otrzymał żółtą kartkę w 85 minucie za faulowanie przeciwnika. W ostatnich minutach meczu trener Rayo Vallecano dokonał dwóch zmian. Nteka wszedł na boisko za Balliu w 86 minucie, a de Frutos zastąpił Espino.

W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie Crespo otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Ostateczny wynik meczu to Rayo Vallecano: 1, Sevilla: 2.