piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI bramkarz

Fatalna pomyłka Amendy i triumf Sporting CP nad BSC Young Boys

2024-02-15 7:00

W dniu 15-02-2024 o godzinie 18:45 na stadionie Wankdorf w miejscowości Berno odbył się mecz pomiędzy BSC Young Boys a Sportingiem CP w ramach Ligi Europy. W wyniku tego spotkania BSC Young Boys zdobyło 1 gola, natomiast Sporting CP zdobyło 3 gole.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu BSC Young Boys z Sportingiem CP zakończyła się wynikiem 1:2. W 22 minucie Camara z drużyny BSC Young Boys otrzymał żółtą kartkę za tripping. W 31 minucie doszło do samobójczego gola Amenda, który został zaliczony na korzyść dla zespołu Sporting CP. W 40 minucie Colley z drużyny BSC Young Boys otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 41 minucie Gyokeres strzelił gola dla drużyny Sporting CP, a już w 42 minucie Ugrinic zdobył bramkę dla BSC Young Boys.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu BSC Young Boys z Sportingiem CP, który odbył się w Berno, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania.

Po pierwszej połowie, w której padły trzy gole - jeden dla BSC Young Boys i dwa dla Sporting CP, końcowy wynik meczu brzmiał BSC Young Boys: 1, Sporting CP: 3. Pierwszą zmianę w drużynie BSC Young Boys przeprowadzono w 46 minucie. Gracz Niasse wszedł na boisko, zastępując Ugrinica. Dwie minuty później gracz Inacio strzelił gola dla Sportingu CP, podwyższając prowadzenie swojej drużyny. W 53 minucie żółtą kartkę otrzymał Lakomy z BSC Young Boys za holding.

W 61 minucie trener drużyny BSC Young Boys dokonał trzech zmian: Elia wszedł na boisko za Mvuka Mugishę, Ganvoula zastąpił Ittena, a Monteiro Colleya. W odpowiedzi trener Sportingu CP wprowadził Catamo na boisko w miejsce Gyokeresa w 73 minucie oraz Trincao za Goncalvesa w 74 minucie. W 81 minucie kolejną zmianę przeprowadziła drużyna BSC Young Boys - Males wszedł na boisko za Lakomy'ego. W tym samym czasie trener Sportingu CP zdecydował się na zmianę Koindrediego za Bragancę oraz Nela za Santosa. W 89 minucie Camara z drużyny BSC Young Boys otrzymał czerwoną kartkę za tripping, co osłabiło gospodarzy na ostatnie chwile spotkania.

Mimo starań BSC Young Boys, Sporting CP utrzymał swoje prowadzenie i wygrał mecz 3:1.

Gole oczekiwane 0.44 1.67

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół BSC Young Boys zadebiutował w Lidze Europy w meczu przeciwko Sporting CP. Sporting CP rozegrał łącznie 6 meczów w Lidze Europy, wygrywając 3 z nich, remisując 2 i przegrywając 1. Zdobyli oni ogółem 10 goli, z czego 6 na własnym boisku. Najwyższy wynik, jaki osiągnęli na własnym boisku to 3-0. Na wyjazdach zdobyli oni 4 gole w trzech meczach, a najwyższy wynik na wyjazdach to 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sporting CP na mecz wynosi 1.7.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Sportingiem CP a BSC Young Boys odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion José Alvalade w Lizbonie.