Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Festiwal bramek w meczu Bodo/Glimt - FC Lugano, Pellegrino strzela dwukrotnie

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Aspmyra w Bodø odbył się mecz grupy Grupa D Ligi Konferencji Europy pomiędzy drużynami Bodo/Glimt i FC Lugano. Wynik tego spotkania: Bodo/Glimt wygrało 5:2 z FC Lugano.

Poprzednie mecze Bodo/Glimt - FC Lugano

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Bodo/Glimt a FC Lugano. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Letzigrund w miejscowości Zurych w dniu 21 września 2023 roku. Niestety, wynik tego meczu był bezbramkowy, czyli FC Lugano zremisowało z Bodo/Glimt 0:0.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Bodo/Glimt z FC Lugano zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W 40 minucie bramkę dla Bodo/Glimt zdobył Pellegrino po asyście Wembangomo. Dwa minuty później, w 42 minucie, żółtą kartkę otrzymał Faris Pemi Moumbagna z drużyny Bodo/Glimt za uporczywe faulowanie. Na koniec pierwszej połowy, w 45 minucie, żółtą kartkę dostał Mohamed Haj Mahmoud z drużyny FC Lugano za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Bodo/Glimt z FC Lugano, który odbył się w mieście Bodø, gospodarze potwierdzili swoją dominację na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Bodo/Glimt.

W 52 minucie to właśnie Bodo/Glimt zdobył bramkę, a strzelcem był Fet po asyście Berga. Jednak już w 60 minucie obie drużyny otrzymały żółte kartki za niesportowe zachowanie - Amahl Pellegrino z Bodo/Glimt oraz Amir Saipi z FC Lugano. Trzy minuty później kolejna żółta kartka został pokazana Yanisowi Cimignaniemu z FC Lugano za faul. W odpowiedzi trener drużyny gości dokonał trzech zmian - Espinoza wszedł na boisko, zastępując Arigoni'ego, Macek zastąpił Mahmouda, a Vladi wszedł za Cimignaniego. W 65 minucie Bodo/Glimt podwyższyło prowadzenie dzięki bramce Berga po asyście Feta.

Jednak FC Lugano nie zamierzało się poddawać i w 69 minucie Celar zdobył bramkę dla swojej drużyny po asyście Hajdari'ego. Trener Bodo/Glimt również dokonał dwóch zmian - Kapskarmo wszedł na boisko, zastępując Moumbagnę, a Saltnes zastąpił Feta. W 78 minucie Pellegrino zdobył kolejną bramkę dla Bodo/Glimt po asyście Gronbaeka. W 80 minucie Zugelj wszedł na boisko, zastępując Sorliego, a w 81 minucie trener Bodo/Glimt dokonał trzech kolejnych zmian - Gulliksen wszedł za Gronbaeka, Sjovold zastąpił Wembangomo, a Babic wszedł na boisko zamiast Celara. W tej samej minucie Zugelj otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 84 minucie El Wafi zdobył bramkę dla FC Lugano po asyście Espinoza. Jednak Bodo/Glimt nie zwalniało tempa i w 88 minucie Kapskarmo strzelił kolejną bramkę po asyście Saltnesa. W doliczonym czasie gry dwóch zawodników FC Lugano otrzymał żółte kartki - Shkelqim Vladi za symulację oraz Albian Hajdari za faul. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Bodo/Glimt: 5, FC Lugano: 2.

Gole oczekiwane 1.27 1.38

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Bodo/Glimt rozegrał łącznie 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 meczów miało miejsce w fazie grupowej, a 6 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 8 z tych meczów, zremisowali 2, a przegrali tylko 1. Zdobyli w sumie 28 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczów i zdobyli tam 17 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo z wynikiem 5-2. Na wyjazdach rozegrali natomiast 5 meczów i zdobyli na nich 11 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo z wynikiem 0-3. Średnia ilość zdobywanych przez Bodo/Glimt goli na mecz wynosiła więc 2.5. Zespół FC Lugano natomiast rozegrał tylko 5 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, wszystkie w fazie grupowej. Wygrali tylko jeden z tych meczów, zremisowali jeden, a przegrali trzy.

Zdobyli w sumie tylko sześć goli. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i zdobyli tam jednego gola. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich pięć goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to przegrana z wynikiem 2-3. Średnia ilość zdobywanych przez FC Lugano goli na mecz wynosiła więc 1.2.

Tabela Grupa D:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Club Brugge 4 1 0 12 2 10 13
2 Bodo/Glimt 3 1 1 10 5 5 10
3 FC Lugano 1 1 3 6 12 -6 4
4 Besiktas 0 1 4 5 14 -9 1

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Bodo/Glimt a FC Lugano, obydwa zespoły mają zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Clubu Brugge z Bodo/Glimt odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Jan Breydelstadion w Brugii. Natomiast FC Lugano zmierzy się z Besiktasem tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Letzigrund w Zurychu.