Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Gyokeres dwukrotnie trafia do bramki - remis Sporting CP z BSC Young Boys

2024-02-22 7:00

W meczu w ramach Ligi Europy Knockout Round Play-offs pomiędzy Sportingiem CP a BSC Young Boys, które odbyło się na stadionie José Alvalade w Lizbonie o godzinie 21:00 w dniu 22-02-2024, oba zespoły zdobyły po jednym golu.

Poprzedni mecz dwumeczu między Sportingiem CP a BSC Young Boys

W meczu pomiędzy BSC Young Boys a Sportingiem CP, który odbył się na stadionie Wankdorf w Berno, padły łącznie cztery gole. Zespół BSC Young Boys zdobył jednego gola, natomiast Sporting CP aż trzy. Ostateczny wynik spotkania to 1:3 na korzyść drużyny Sporting CP.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Sportingiem CP a BSC Young Boys, który odbywał się w Lizbonie, gospodarze wyszli na prowadzenie. W 13 minucie to właśnie gracz o nazwisku Gyokeres strzelił gola dla drużyny Sportingu CP. Po pierwszych 45 minutach wynik brzmiał: Sporting CP - 1, BSC Young Boys - 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Sportingiem CP a BSC Young Boys, który odbył się w Lizbonie, obie drużyny zdołały zdobyć po jednym golu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Sportinga CP, jednak w drugiej części gry BSC Young Boys zdołało wyrównać. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Sportinga CP - Santos wszedł na boisko, zastępując Inacio.

W 57 minucie Gyokeres miał okazję wykorzystać rzut karny dla Sportinga CP, jednak nie trafił do bramki. W 61 minucie trener BSC Young Boys dokonał trzech zmian - Blum wszedł za Janko, Ganvoula za Ittena oraz Persson za Hadjama. W odpowiedzi trener Sportinga CP również dokonał dwóch zmian - Goncalves wszedł za Trincao, a Koindredi za Hjulmanda. W 67 minucie kolejna zmiana w drużynie BSC Young Boys - Mvuka Mugisha wszedł na boisko, zastępując Elię. W 78 minucie Lakomy zastąpił Laupera w składzie BSC Young Boys.

W 80 minucie trener Sportinga CP postanowił wprowadzić Neto na boisko, zastępując Quaresmę. Niestety, w 84 minucie Ganvoula strzelił gola dla BSC Young Boys, wyrównując wynik. W odpowiedzi trener Sportinga CP dokonał ostatniej zmiany - Fresneda wszedł za Esgaio. W 87 minucie Amenda z drużyny BSC Young Boys otrzymał żółtą kartkę za faul łokciem, a w 90+4 minucie Lustenberger również został ukarany żółtą kartką za przewrócenie przeciwnika. Ostateczny wynik meczu to Sporting CP: 1, BSC Young Boys: 1.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Sporting CP rozegrał w ramach Ligi Europy 7 meczów, z których wygrał 4, zremisował 2, a przegrał 1. Łącznie zdobyli oni 13 goli. Spośród tych meczów, 3 rozegrali na swoim boisku i zdobyli w sumie 6 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 3-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast 4 mecze i zdobyli na nich 7 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez Sporting CP goli na mecz wynosiła 1.9.

Zespół BSC Young Boys rozegrał w ramach Ligi Europy tylko jeden mecz, który przegrał. Zdobyli oni w sumie tylko jeden gol. Ten mecz rozegrali na swoim boisku i tam też zdobyli tego jednego gola. Na wyjazdach nie mieli jeszcze okazji zagrać żadnego meczu i tym samym nie zdobyli żadnego gola poza swoim stadionem. Średnia ilość zdobywanych przez BSC Young Boys goli na mecz wynosiła więc tylko 1.0.

Drużyna Sporting CP zdobyła 4 punkty w dwumeczu, składające się na to 1 zwycięstwo, 1 remis i 0 przegranych. Strzelili 4 gole i stracili 2 gole.

Drużyna BSC Young Boys zdobyła tylko 1 punkt w dwumeczu, składający się na to 0 zwycięstw, 1 remis i 1 przegraną. Strzelili tylko 2 gole i stracili aż 4 gole. Po rozegranym dwumeczu zespół Sporting CP przechodzi do kolejnej rundy.