Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Immobile strzela dwie bramki i Lazio wygrywa z Celtikiem 2:0

2023-11-28 20:49

W dniu 28 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy Lazio a Celtikiem w ramach piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA, w grupie E, w rundzie 5. Spotkanie miało miejsce o godzinie 18:45 na stadionie Olimpico w Rzymie. Wynik tego meczu to Lazio wygrało 2:0 z Celtikiem.

Poprzednie mecze Lazio - Celtic

W ostatnich trzech meczach między Lazio a Celtikiem, pierwszy został rozegrany na stadionie Celtic Park w Glasgow dnia 24 października 2019 roku. W tym spotkaniu Celtowie wygrali 2:1. Drugi mecz odbył się na stadionie Olimpico w Rzymie dnia 7 listopada 2019 roku. Tym razem to Celtic odniósł zwycięstwo, pokonując Lazio 2:1. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Celtic Park w Glasgow dnia 4 października 2023 roku. Tym razem to Lazio wyszło zwycięsko, pokonując Celtów wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Celtic: 5, Lazio: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Lazio z Celtikiem zakończyła się wynikiem 0:0. W 27 minucie sędzia ukarał zawodnika Celticu, Taylora, żółtą kartką za trzymanie przeciwnika. Kilka minut później, w 35 minucie, kolejną żółtą kartkę otrzymał Johnston z drużyny Celticu za brutalność w grze.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Lazio z Celtikiem, który odbył się w Rzymie, gospodarze wyszli na prowadzenie.

W 50 minucie zawodnik Lazio, Rovella, otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W 61 minucie trener Celtiku dokonał zmiany - Johnston wszedł na boisko zastępując Forresta. W tym samym czasie trener Lazio również dokonał trzech zmian - Immobile wszedł za Castellanosa, Pedro za Felipe Andersona. W 69 minucie kolejna zmiana w drużynie Celtika - Oh Hyeon-Gyu wszedł na boisko zastępując Bernarda. Minutę później zawodnik Celticu, O'Riley, otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 78 minucie kolejna żółta kartka dla Celticu - Yang Hyun-Jun został ukarany za brutalność.

W 79 minucie trener Lazio dokonał kolejnej zmiany - Cataldi wszedł na boisko zastępując Rovellę. W 82 minucie Immobile zdobył bramkę dla Lazio, dając swojej drużynie prowadzenie. W 84 minucie trener Lazio dokonał kolejnej zmiany - Kamada wszedł na boisko zastępując Luis Alberto. W 85 minucie Immobile ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając drugą bramkę dla Lazio po asyście Isaksena. W 86 minucie trener Celtiku dokonał ostatniej zmiany - Turnbull wszedł na boisko zastępując Yang Hyun-Juna.

W 89 minucie Pedro otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Lazio 2, Celtic 0.

Gole oczekiwane 2.20 0.34

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Lazio rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 2 z nich, zremisowali 1, a przegrali 1. Łącznie zdobyli 5 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich 2 gole, przy najwyższym wyniku 1-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 3 gole, przy najwyższym wyniku 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Lazio na mecz to 1.3.

Zespół Celtic rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Nie odnieśli żadnej wygranej, zremisowali jeden mecz, a przegrali trzy. Zdobyli w sumie tylko 3 gole. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i zdobyli na nich wszystkie trzy gole. Na wyjazdach nie udało im się zdobyć żadnego gola w dwóch meczach. Średnia ilość goli zdobywanych przez Celtic na mecz to 0.8.

Tabela Grupa E:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Lazio 3 1 1 7 5 2 10
2 Atletico Madryt 2 2 0 12 5 7 8
3 Feyenoord 2 0 2 7 5 2 6
4 Celtic 0 1 4 3 14 -11 1

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Lazio a Celtikiem, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwóch drużyn. Mecz pomiędzy Atletico Madryt a Lazio odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie. Natomiast Celtik zmierzy się z Feyenoordem tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Celtic Park w Glasgow.