piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz wznawia grę

Kapralik dwukrotnie trafia do bramki - pogrom na boisku, Górnik Zabrze wygrywa 3:1 z Piastem Gliwice

2024-02-10 7:00

W dniu 10-02-2024 o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim w Gliwicach odbył się mecz Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Wynik spotkania to Piast Gliwice 1, Górnik Zabrze 3.

Poprzednie mecze Piast Gliwice - Górnik Zabrze

W trzech ostatnich meczach między Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze padło łącznie 7 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 10 września 2022 roku, zakończyło się remisem 3:3. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim w Gliwicach dnia 31 marca 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Piasta Gliwice wynikiem 1:0. Ostatnie spotkanie, które odbyło się ponownie na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 5 sierpnia 2023 roku, zakończyło się bezbramkowym remisem 0:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 3, Piast Gliwice: 4

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Piast Gliwice z Górnikiem Zabrze, który odbywał się w Gliwicach, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Natomiast w 15 minucie to zawodnik o nazwisku Kapralik strzelił gola dla drużyny Górnika Zabrze.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, który odbył się w Gliwicach, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Wynik pierwszej połowy, gdzie Piast Gliwice nie zdobył żadnego gola, a Górnik Zabrze strzelił jedną bramkę, zmienił się na końcowy rezultat 1:3 na korzyść gości. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie trener Piasta Gliwice dokonał zmiany w składzie. Gracz Ameyaw wszedł na boisko, zastępując Krykuna.

Jednak to drużyna Górnika Zabrze kontynuowała swoją dobrą grę i w 60 minucie Kapralik strzelił kolejnego gola dla swojego zespołu. W odpowiedzi na to, trener Piasta Gliwice dokonał dwóch zmian w 62 minucie. Felix wszedł na boisko za Szczepańskiego, a Piasecki zastąpił Wilczka. Niestety dla gospodarzy, to jednak drużyna Górnika Zabrze kontynuowała swoją dominację i w 65 minucie Podolski zdobył trzecią bramkę dla gości. Trener Górnika Zabrze również dokonał dwóch zmian w 71 minucie.

Czyż wszedł na boisko za Pacheco, a Lukoszek zastąpił Ennalego. W 81 minucie kolejne zmiany w drużynie Górnika Zabrze - Kozuki wszedł za Podolskiego, a Krawczyk zastąpił Musiolika. W końcówce meczu, w 83 minucie, Felix zdobył honorową bramkę dla Piasta Gliwice. Trener Piasta Gliwice dokonał również zmiany w składzie - Kostadinov wszedł na boisko za Tomasiewicza. W ostatnich minutach spotkania arbiter ukarał żółtymi kartkami zawodników obu drużyn - Dziczka z Piasta Gliwice oraz Rasaka z Górnika Zabrze.

W doliczonym czasie gry (90+2 minuta) trener Górnika Zabrze dokonał ostatniej zmiany - Nascimento wszedł na boisko, zastępując Kapralika. Cały mecz zakończył się wynikiem: Piast Gliwice: 1, Górnik Zabrze: 3.

Procent dokładnych podań 82% 77%

Podsumowując sytuację drużyn Piast Gliwice i Górnik Zabrze, przed meczem Górnik zajmował 7. miejsce w tabeli, a Piast 10. miejsce. Do tej pory Górnik wygrał 7 meczy, zremisował 5 i przegrał 7, co dało im sumę punktów wynoszącą 26. Natomiast Piast wygrał 4 mecze, zremisował 12 i przegrał 2, co dało im sumę punktów wynoszącą 24. W tym konkretnym meczu zwyciężył Górnik Zabrze i zdobył dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja prezentuje się następująco: Piast Gliwice ma nadal 24 punkty, a Górnik Zabrze ma teraz ich już 29.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Piast Gliwice po rozegranym meczu z Górnikiem Zabrze zmierzy się teraz z drużyną Rakowa Częstochowa. Spotkanie odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godzinie 20:00 na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie. Natomiast Górnik Zabrze po starciu z Piastem Gliwice podejmie Koronę Kielce. Ta konfrontacja zaplanowana jest na 19 lutego 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu.