Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Kluczowe bramki Łudogorca przesądzają o zwycięstwie nad Spartakiem Trnawą

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie City Arena – Antona Malatinského w miejscowości Trnawa odbył się mecz grupy Grupa H Ligi Konferencji Europy pomiędzy drużynami Spartak Trnawa i Łudogorec. Ostateczny wynik tego spotkania to 1:2 na korzyść Łudogorca.

Poprzednie mecze Spartak Trnawa - Łudogorec

W ostatnim czasie Spartak Trnawa i Łudogorec rozegrały jedno spotkanie. Mecz odbył się na stadionie Huvepharma Arena w miejscowości Razgrad w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Łudogorec 4, Spartak Trnawa 0.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Spartaka Trnawa z Łudogorcem zakończyła się wynikiem 0:0. W 25 minucie Bernard Tekpetey, zawodnik Łudogorca, oddał strzał na bramkę, jednak po weryfikacji za pomocą systemu VAR gol został unieważniony.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Spartaka Trnawa z Łudogorcem, który odbył się w Trnawie, gospodarze wyszli na boisko z determinacją. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale po przerwie obie drużyny rozpoczęły intensywną walkę. W 46 minucie trener Spartaka Trnawa dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Bernata za Bainovica. W 57 minucie Pedro Naressi z Łudogorca otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 67 minucie kolejna zmiana w drużynie gospodarzy - Mikovic wszedł na boisko, zastępując Azango. W 72 minucie trener Spartaka Trnawa dokonał podwójnej zmiany - Djuricin wszedł za Durisa, a Paur za Bukatę. Jednak to Łudogorec zdobył pierwszą bramkę w 74 minucie dzięki Duahowi i asyście Tekpeteya. Spartak Trnawa odpowiedziała szybko i w 78 minucie Daniel strzelił bramkę po asyście Oforiego, doprowadzając do remisu. W 79 minucie kolejna zmiana w drużynie gospodarzy - Sulek wszedł na boisko za Stetinę.

W 80 minucie Kristian Kostrna otrzymał żółtą kartkę za faul. W 88 minucie trener Łudogorca dokonał podwójnej zmiany - Cruz wszedł za Pedro Naressiego, a Tissera za Tekpeteya. W tej samej minucie Martin Mikovic z Spartaka Trnawa otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie, Tissera zdobył drugą bramkę dla Łudogorca, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. W 90+7 minucie Caio Vidal z Łudogorca otrzymał żółtą kartkę za faul, a Matias Tissera również został ukarany żółtą kartką.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Spartak Trnawa 1 - Łudogorec 2.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Spartak Trnava rozegrał łącznie 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Z tego 5 meczów miało miejsce w fazie grupowej, a 6 we wcześniejszych fazach. W sumie Spartak Trnava wygrał 3 mecze, zremisował 3 i przegrał 5. Zdobyli oni ogółem 15 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczów i zdobyli w nich 10 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo z wynikiem 4-1. Na wyjazdach Spartak Trnava rozegrał 5 meczów i zdobył na nich tylko 5 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to porażka z wynikiem 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Spartak Trnava goli na mecz wynosiła 1,4. Zespół Ludogorets rozegrał natomiast wszystkie swoje pięć meczów w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Wygrali oni trzy z tych spotkań, nie odnotowując żadnej remisowej ani przegranej sytuacji.

Zdobyli ogółem dziesięć goli. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich sześć goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo z wynikiem 4-0. Na wyjazdach Ludogorets rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich cztery gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to zwycięstwo z wynikiem 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Ludogorets goli na mecz wynosiła 2,0.

Tabela Grupa H:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Nordsjaelland 3 1 1 17 6 11 10
2 Łudogorec 3 0 2 10 11 -1 9
3 Fenerbahce 3 0 2 9 11 -2 9
4 Spartak Trnawa 0 1 4 3 11 -8 1

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Spartak Trnawa oraz Łudogorec mają zaplanowane kolejne mecze po rozegranym spotkaniu między nimi. Mecz pomiędzy Spartakiem Trnawa a Fenerbahce odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule. Natomiast Łudogorec zmierzy się z Nordsjaellandem tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Huvepharma Arena w Razgradzie.