Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Lewandowski kluczem do zwycięstwa Barcelony nad Celtą Vigo

2024-02-17 7:00

W dniu 17-02-2024 o godzinie 18:30 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo odbył się mecz pomiędzy Celtą Vigo a Barceloną w ramach 25. kolejki La Liga. Wynik spotkania to Celta Vigo 1, Barcelona 2.

Poprzednie mecze Celta Vigo - Barcelona

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Celtą Vigo a Barceloną padło łącznie 9 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Spotify Camp Nou w Barcelonie, gdzie Barcelona wygrała 1:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo, gdzie Celta Vigo zwyciężyła 2:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie, gdzie Barcelona wygrała 3:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 5, Celta Vigo: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Barceloną zakończyła się wynikiem 0:1. W 15 minucie Allende z drużyny Celta Vigo otrzymała żółtą kartkę za faul. W 38 minucie Christensen z drużyny Barcelona również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie. Na koniec pierwszej połowy, w 45 minucie, piłkarz o nazwisku Lewandowski strzelił gola dla Barcelony.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Barceloną, który odbył się w Vigo, doszło do kilku istotnych zmian personalnych w obu drużynach. W 46 minucie Martinez wszedł na boisko zastępując Araujo w drużynie Barcelony, natomiast Nunez zastąpił Domingueza w Celcie Vigo.

W 47 minucie Aspas strzelił gola dla Celty Vigo, zmieniając tym samym wynik na 1:1. W 58 minucie Gundogan wszedł na boisko zastępując Christensena w drużynie Barcelony, a Raphinha zastąpił Vitor Roque. W 59 minucie Sanchez wszedł na boisko zastępując Ristica w Celcie Vigo. W 75 minucie Lopez wszedł na boisko zastępując Pedriego w drużynie Barcelony, a w 77 minucie Swedberg zastąpił Allende w Celcie Vigo. W 85 minucie Douvikas wszedł na boisko zastępując Larsena, a Vazquez zastąpił Mingueza - obaj gracze reprezentowali Celtę Vigo.

W doliczonym czasie gry doszło do dwóch żółtych kartek dla zawodników Barcelony - de Jonga za niesportowe zachowanie (90+4 minuta) oraz ter Stegena za niesportowe zachowanie (90+5 minuta). W 90+7 minucie Lewandowski strzelił gola dla Barcelony, ustalając tym samym wynik na 2:1. W 90+9 minucie Romeu wszedł na boisko zastępując Yamala w drużynie Barcelony. W ostatniej minucie gry Martinez otrzymał żółtą kartkę za faul. Cały mecz zakończył się wynikiem: Celta Vigo: 1, Barcelona: 2.

Gole oczekiwane 0.83 1.58

Przed meczem Barcelona zajmowała 4. miejsce w tabeli, a Celta Vigo była na 17. pozycji. Barcelona do tej pory wygrała 15 meczy, zremisowała 6 i przegrała 3, co dało im sumę punktów wynoszącą 51. Natomiast Celta Vigo wygrała dotychczas tylko 4 mecze, zremisowała 8 i przegrała aż 12 razy, co przełożyło się na sumę punktów równą 20. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężyła Barcelona, zdobywając tym samym kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów do ich dotychczasowego dorobku, aktualnie Celta Vigo ma na koncie nadal te same 20 punktów, natomiast Barcelona awansowała na pozycję lidera z wynikiem 54 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Celtą Vigo a Barceloną, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Cadizu z Celtą Vigo odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Nuevo Mirandilla w Cádiz. Natomiast Barcelona zmierzy się z Getafe dzień wcześniej, czyli 24 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie.