piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI

Lukoszek dwukrotnie trafia do bramki i Górnik pokonuje Śląsk 2:0

2024-04-14 8:00

W dniu 14 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław. Gospodarze okazali się lepsi, zwyciężając 2:0.

Poprzednie mecze Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław padło łącznie 9 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu dnia 8 października 2022 roku, a wynik brzmiał Śląsk Wrocław : 4, Górnik Zabrze : 1. Drugie spotkanie odbyło się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 23 kwietnia 2023 roku, a rezultat to Górnik Zabrze : 2, Śląsk Wrocław : 0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu dnia 8 października 2023 roku i zakończył się remisem: Śląsk Wrocław : 1, Górnik Zabrze : 1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 4, Śląsk Wrocław: 5

Pierwsza połowa meczu Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław rozpoczęła się intensywnie. W 38 minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Janickiemu z drużyny Górnika Zabrze. Niewiele później, w 40 minucie, kibice mogli świętować pierwszego gola. Strzelił go gracz o nazwisku Lukoszek, zwiększając przewagę swojego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Górnika Zabrze.

Druga połowa przyniosła wiele zmian w składach obu drużyn. Już na początku, w 46 minucie, trener Śląska Wrocław postanowił wprowadzić Konczkowskiego na boisko, który zastąpił Guercio. Kolejne zmiany nastąpiły w 64 minucie - Samiec-Talar i Schwarz zastąpili odpowiednio Bejgera i Mustafica. W drużynie gospodarzy również doszło do roszad - w 72 minucie Kozuki wszedł na boisko za Krawczyka. W 77 minucie trener Śląska ponownie postanowił dokonać zmian - Janasik i Zukowski zastąpili Olsena i Matsenko.

W międzyczasie, w 81 minucie Pokorny ze Śląska Wrocław otrzymał żółtą kartkę. W 83 minucie na boisku pojawił się Musiolik i Triantafyllopoulos z Górnika Zabrze, zastępując Kapralika i Janickiego. W 86 minucie Lukoszek ponownie trafił do siatki, zdobywając drugiego gola dla Górnika. Chwilę później, w 87 minucie, został zmieniony przez Olkowskiego. Na koniec, w doliczonym czasie gry Nahuel ze Śląska Wrocław otrzymał żółtą kartkę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Górnika Zabrze.

Procent dokładnych podań 79% 82%

Przed meczem Śląsk Wrocław zajmował drugie miejsce w tabeli, co świadczyło o ich dobrej formie. Do tej pory drużyna wygrała 14 mecze, zremisowała 8 i przegrała 5, co dało im łącznie 50 punktów. Natomiast Górnik Zabrze zajmował siódme miejsce w tabeli, co sugeruje, że mieli nieco gorszą formę. Do tej pory wygrali 12 meczów, zremisowali 6 i przegrali 9, co dało im łącznie 42 punkty. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężył Górnik Zabrze i zdobył trzy punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja to: Górnik Zabrze - 45 punktów i Śląsk Wrocław - 50 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Górnik Zabrze po rozegranym meczu z Śląskiem Wrocław już szykuje się do kolejnych spotkań. Ich następny mecz odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie. Górnik zmierzy się wtedy z drużyną Rakowa Częstochowa. Natomiast Śląsk Wrocław również nie zwalnia tempa i ich kolejne starcie zaplanowane jest na 21 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Tego dnia Śląsk zmierzy się z drużyną Legii Warszawa.