piłka nożna

Autor: pixabay.com Radość po zwycięskim spotkaniu

Mata dwukrotnie trafia do bramki, Getafe pokonuje Celtę Vigo 3:2

2024-02-11 7:00

W 24. kolejce La Liga odbył się mecz pomiędzy Getafe a Celtą Vigo, który rozegrano na stadionie Coliseum w Getafe. Spotkanie miało miejsce 11-02-2024 o godzinie 14:00. Wynik tego meczu to Getafe 3, Celta Vigo 2.

Poprzednie mecze Getafe - Celta Vigo

W ostatnich trzech meczach między Getafe a Celtą Vigo padły następujące wyniki. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Abanca-Balaídos w miejscowości Vigo 24 października 2022 roku, a wynik końcowy to Celta Vigo 1, Getafe 1. Drugi mecz odbył się na stadionie Coliseum Alfonso Pérez w Getafe 3 maja 2023 roku, a Getafe wygrało 1:0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo 8 października 2023 roku, a wynik końcowy to Celta Vigo 2, Getafe 2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Celta Vigo: 3, Getafe: 4

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Getafe a Celtą Vigo, która odbyła się w Getafe, gospodarze okazali się skuteczniejsi. W 41 minucie Mayoral strzelił pierwszego gola dla zespołu Getafe, dając swojej drużynie prowadzenie. Na dodatek, w 45+2 minucie Mata podwyższył wynik na 2:0 na korzyść Getafe. Po pierwszej połowie to właśnie gospodarze mają przewagę nad Celtą Vigo dwoma golami.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Getafe a Celtą Vigo, który odbył się w Getafe, doszło do wielu interesujących wydarzeń. Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla Getafe, które prowadziło 2:0.

W 50 minucie sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Celty Vigo, Tapia, za faul łokciem. Pięć minut później trener Celty Vigo dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Allende wszedł na boisko zastępując Mingueza, a Aspas zastąpił Jailsona. W 62 minucie zawodnik Getafe, Greenwood, otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 71 minucie Larsen zdobył gola dla Celty Vigo, zmniejszając przewagę Getafe. W odpowiedzi na to trener Getafe dokonał zmiany w swojej drużynie - Alena wszedł na boisko zastępując Jordiego.

W 80 minucie Douvikas i Sotelo weszli na boisko zastępując Tapię i Larsena w drużynie Celty Vigo. W 82 minucie Ristic otrzymał żółtą kartkę za faulowanie zawodnika przeciwnika. Trzy minuty później Allende strzelił gola dla Celty Vigo, doprowadzając do remisu. W 87 minucie trener Celty Vigo dokonał dwóch zmian - Vazquez wszedł na boisko zastępując Manquillo, a Carmona i Moriba zastąpili Iglesiasa i Maksimovica w drużynie Getafe. Na koniec, w 89 minucie Mata zdobył gola dla Getafe, ustalając wynik meczu na 3:2 dla gospodarzy.

Podsumowując, druga połowa meczu była pełna emocji i zmian personalnych. Ostatecznie Getafe wygrało to spotkanie z Celtą Vigo wynikiem 3:2.

Gole oczekiwane 2.07 1.32

Drużyna Getafe przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co świadczy o ich solidnej formie. Do tej pory wygrali 7 meczy, zremisowali 9 i przegrali 7, co daje im sumę 30 punktów. Po zwycięstwie w ostatnim meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co podniosło ich aktualną liczbę punktów do 33. Natomiast drużyna Celta Vigo przed meczem zajmowała niższe, 16. miejsce w tabeli. Ich wyniki do tej pory były mniej satysfakcjonujące - wygrali tylko 4 mecze, zremisowali 8 i przegrali aż 11 razy. Suma ich punktów wynosiła do tej pory jedynie 20. Po tym meczu Getafe utrzymuje swoją pozycję i zdobywa kolejne cenne punkty, podczas gdy Celta Vigo pozostaje na swoim miejscu z liczbą punktów niezmienioną - nadal mają na koncie tylko te same 20 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Getafe a Celtą Vigo, kolejne spotkania obydwóch drużyn zostały ustalone. Mecz pomiędzy Villarrealem a Getafe odbędzie się 16 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w Villarreal. Natomiast mecz Celty Vigo z Barceloną zaplanowano na 17 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo.