Piłka nożna

Autor: pixabay.com Piłka nożna

Minimalistyczne zwycięstwo Girony nad Celtą Vigo

2024-01-28 7:00

W 22. kolejce La Liga odbył się mecz pomiędzy Celtą Vigo a Gironą FC. Spotkanie miało miejsce na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo o godzinie 14:00 w dniu 28-01-2024. Wynik tego meczu to Celta Vigo 0, Girona FC 1.

Poprzednie mecze Celta Vigo - Girona FC

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Celtą Vigo a Gironą FC padły trzy gole. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 26 sierpnia 2022 roku, zakończył się wynikiem 0:1 na korzyść Celtы Vigo. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo 23 maja 2023 roku, zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz, który odbył się na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 27 października 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Girony FC wynikiem 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Celta Vigo: 2, Girona FC: 2

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Gironą FC, to drużyna Girony FC wyszła na prowadzenie. W 20 minucie meczu, gracz o nazwisku Portu strzelił bramkę dla swojego zespołu, dając mu przewagę nad Celtą Vigo. Po pierwszej połowie wynik brzmiał: Celta Vigo 0, Girona FC 1.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Celtą Vigo a Gironą FC, który odbył się w Vigo, wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca spotkania - Celta Vigo: 0, Girona FC: 1. W 50 minucie zawodnik Girony FC, Blind, otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W 66 minucie trener Celty Vigo dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Jailson wszedł na boisko zastępując de la Torre, a Ristic zastąpił Sancheza.

Trzy minuty później trener Girony FC również dokonał zmiany - Martin wszedł na boisko zastępując Portu. W 71 minucie Jailson z Celty Vigo otrzymał żółtą kartkę za faul. W 78 minucie trener Celty Vigo dokonał kolejnych dwóch zmian - Dotor wszedł na boisko zastępując Starfelta, a Rodriguez zastąpił Tapię. W 83 minucie trener Girony FC dokonał ostatniej zmiany - Valery wszedł na boisko zastępując Tsygankova. Mecz zakończył się wynikiem Celta Vigo: 0, Girona FC: 1.

Gole oczekiwane 0.70 1.06

Podsumowując sytuację drużyn Celta Vigo i Girona FC, przed meczem Girona FC zajmowała drugie miejsce w tabeli, mając na koncie 16 wygranych meczów, 4 remisy i 1 porażkę, co dawało im 52 punkty. Natomiast Celta Vigo znajdowała się na 16. miejscu z bilansem 3 zwycięstw, 8 remisów i 10 porażek, co dawało im tylko 17 punktów. W rozegranym meczu Girona FC pokonała Celtę Vigo i zdobyła kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów do aktualnego stanu drużyn w tabeli mamy teraz: Celta Vigo - 17 punktów oraz Girona FC - 55 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Celtą Vigo a Gironą FC, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Osasuny z Celtą Vigo odbędzie się 4 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie El Sadar w Pampelunie. Natomiast Girona FC zmierzy się z Realem Sociedad dzień wcześniej, czyli 3 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Municipalmontilivi w Gironie.