Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Minimalistyczne zwycięstwo Olympiakosu nad Ferencvarosem

2024-02-15 7:00

W ramach Ligi Konferencji Europy, Olympiakos Piraeus zmierzył się z Ferencvarosem na stadionie Georgios Karaiskakis w miejscowości Pireus. Mecz odbył się 15-02-2024 o godzinie 18:45. W tym spotkaniu Olympiakos Piraeus zdobył jednego gola, a Ferencvaros nie zdobył żadnego.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Olympiakosem Pireus a Ferencvarosi TC zakończyła się wynikiem 0:0. Już w drugiej minucie Varga z drużyny Ferencvarosi TC oddał strzał na bramkę, jednak po weryfikacji systemem VAR gol nie został uznany ze względu na spalony. W 37 minucie Makreckis z drużyny Ferencvarosi TC otrzymał żółtą kartkę za tripping.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Olympiakosem Pireus a Ferencvarosi TC doszło do kilku ważnych wydarzeń. W 51 minucie zawodnik Olympiakosu Pireus, Alexandropoulos, otrzymał żółtą kartkę za tripping. Kilka minut później, w 61 minucie, Carmo również z drużyny Olympiakosu Pireus został ukarany żółtą kartką za faul.

W 62 minucie trener Olympiakosu Pireus dokonał dwóch zmian w składzie swojej drużyny. Horta wszedł na boisko zastępując Alexandropoulosa, a Podence zastąpił Masourasa. W 75 minucie trener Ferencvarosi TC również dokonał dwóch zmian w składzie swojej drużyny. Ben Romdhane wszedł na boisko zastępując Marquinhosa, a Pesic zastąpił Vargę. W 77 minucie zawodnik Ferencvarosi TC, Wingo, otrzymał żółtą kartkę za tripping.

W 78 minucie trener Olympiakosu Pireus dokonał kolejnej zmiany w składzie swojej drużyny. Jovetic wszedł na boisko zastępując Carvalho. W 80 minucie trener Ferencvarosi TC dokonał ostatniej zmiany w składzie swojej drużyny. Besic wszedł na boisko zastępując Abu Faniego. W 83 minucie zawodnik Olympiakosu Pireus, El Kaabi, strzelił jedynego gola w meczu.

W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, trener Olympiakosu Pireus dokonał dwóch zmian w składzie swojej drużyny. El Arabi wszedł na boisko zastępując El Kaabiego, a Iborra zastąpił Fortounisa. W ostatniej minucie meczu Ben Romdhane z drużyny Ferencvarosi TC otrzymał żółtą kartkę za elbowing. Cały mecz zakończył się wynikiem: Olympiakos Piraeus: 1, Ferencvarosi TC: 0.

Gole oczekiwane 1.53 0.31

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Olympiakos Piraeus, który dołączył do rozgrywek Ligi Konferencji Europy, rozegrał swój pierwszy mecz przeciwko zespołowi Ferencvarosi TC. Zespół Ferencvarosi TC wcześniej rozegrał 12 meczy w ramach tych rozgrywek. Wygrali 8 z nich, zremisowali 4 i nie przegrali żadnego. Łącznie zdobyli 30 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczy i zdobyli tam 14 goli, przy najwyższym wyniku 4-0. Na wyjazdach rozegrali również 6 meczy i zdobyli na nich 16 goli, przy najwyższym wyniku 1-6. Średnia ilość goli zdobywanych przez Ferencvarosi TC na mecz wynosiła 2,5.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Konferencji Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Ferencvarosi TC a Olympiakosem Piraeus odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego meczu będzie stadion Groupama Aréna w Budapeszcie.