piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa

Niesamowity remis Barcelony z Granadą - 3:3 w meczu 24. kolejki La Liga

2024-02-11 7:00

W dniu 11-02-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Barcelona na stadionie Olímpic Lluís Companys odbył się mecz pomiędzy Barceloną a Granadą CF w ramach 24. kolejki La Liga. Wynik tego spotkania to remis 3:3.

Poprzednie mecze Barcelona - Granada CF

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Barceloną a Granadą CF padły remisy. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie Camp Nou w dniu 20 września 2021 roku, zakończył się wynikiem 1:1. Drugi mecz odbył się na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie 8 stycznia 2022 roku i również zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz, rozegrany na tym samym stadionie w dniu 8 października 2023 roku, również zakończył się remisem, tym razem wynikiem 2:2. W każdym z tych spotkań obie drużyny zdobyły po jednym golu. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 4, Granada CF: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Barcelona - Granada CF zakończyła się wynikiem 1:1. W 14 minucie Yamal zdobył bramkę dla Barcelony. W 33 minucie Ruiz z drużyny Granada CF otrzymała żółtą kartkę za faul. Na koniec pierwszej połowy, w 43 minucie, Sanchez strzelił gola dla Granady CF.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Barceloną a Granadą CF, który odbył się w Barcelonie, obie drużyny zaprezentowały wysoką jakość gry. Wynik z pierwszej połowy, gdzie Barcelona i Granada CF zdobyłay po jednym golu, uległ zmianie na końcowy wynik 3:3.

W 60 minucie to gracz o nazwisku Pellistri strzelił gola dla zespołu Granady CF, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak już trzy minuty później Lewandowski odpowiedział strzałem na bramkę rywali i wyrównał dla Barcelony. W 65 minucie żółtą kartkę otrzymał Xavi z drużyny Barcelona za faul. Następnie w 66 minucie Miquel zdobył kolejnego gola dla Granady CF, przywracając im prowadzenie. W odpowiedzi na to trener Barcelony dokonał zmiany w składzie - w 67 minucie Lopez wszedł na boisko, zastępując Christensena.

W 75 minucie kolejna zmiana w drużynie Barcelona - Raphinha wszedł na boisko, zastępując Cancelo. W tym samym czasie trener Granady CF również dokonał zmiany - Callejon wszedł na boisko, zastępując Melendo. W 78 minucie zarówno Lopez z Barcelony, jak i Miquel z Granady CF otrzymali żółte kartki za niesportowe zachowanie i holding. W 81 minucie to gracz o nazwisku Yamal strzelił gola dla Barcelony, wyrównując wynik. W 84 minucie trener Granady CF dokonał dwóch zmian - Arezo wszedł na boisko, zastępując Uzuni, a Jozwiak zastąpił Pellistri.

W ostatnich minutach meczu trener Barcelony również dokonał zmiany - Guiu wszedł na boisko, zastępując Pedri. W doliczonym czasie gry (90+5 minuta) trener Granady CF wprowadził Torrente na boisko, zastępując Gumbau. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3 pomiędzy Barceloną a Granadą CF.

Gole oczekiwane 2.48 1.40

Barcelona przed meczem zajmowała 3. miejsce w tabeli, wygrywając 15 meczy, remisując 5 i przegrywając 3. Ich suma punktów wynosiła 50. Po zdobyciu jednego punktu w meczu, Barcelona ma teraz 51 punktów. Granada CF przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, wygrywając 2 mecze, remisując 6 i przegrywając 15. Ich suma punktów wynosiła 12. Po zdobyciu jednego punktu w meczu, Granada CF ma teraz 13 punktów. Obie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tym meczu, co pozwoliło Barcelonie utrzymać swoją pozycję na trzecim miejscu z sumą punktów wynoszącą teraz 51. Natomiast Granada CF awansowała na osiemnaste miejsce z sumą punktów wynoszącą teraz 13.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Barceloną a Granadą CF, przyszłe spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz pomiędzy Celtą Vigo a Barceloną odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo. Natomiast mecz Granady CF z Almerią zaplanowano na dzień 18 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie.