piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Niespodziewane zwycięstwo GKS Tychy nad Wisłą Kraków

2024-02-23 7:00

W dniu 23-02-2024 o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie odbył się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Tychy w ramach 21 kolejki I Ligi. Wynik spotkania to Wisła Kraków 0 - GKS Tychy 1.

Poprzednie mecze Wisła Kraków - GKS Tychy

W trzech ostatnich meczach pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Tychy padło łącznie 7 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim w Tychach dnia 13 sierpnia 2022 roku, gdzie GKS Tychy wygrał z Wisłą Kraków wynikiem 3:1. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie dnia 11 marca 2023 roku, a Wisła Kraków zwyciężyła GKS Tychy wynikiem 2:1. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Miejskim w Tychach dnia 12 sierpnia 2023 roku, gdzie GKS Tychy pokonał Wisłę Kraków wynikiem 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach GKS Tychy: 5, Wisła Kraków: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Wisły Kraków z GKS-em Tychy zakończyła się wynikiem 0:1 na korzyść drużyny GKS Tychy. W 10 minucie żółtą kartkę otrzymał Budnicki z GKS Tychy. W 20 minucie gracz o nazwisku Ertlthaler strzelił gola dla zespołu GKS Tychy. W 29 minucie żółtą kartkę otrzymał Goku z drużyny Wisła Kraków, a w 34 minucie Nedic z GKS Tychy. W 35 minucie doszło do zmiany w drużynie Wisły Kraków - Bregu wszedł na boisko, zastępując Villara Miki'ego.

Dodatkowo, w tej samej minucie żółtą kartkę otrzymał Duda z Wisły Kraków.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Wisła Kraków z GKS-em Tychy, który odbył się w Krakowie, nie padły żadne gole. Wynik 0:1 utrzymał się do końca spotkania. W 60 minucie trener Wisły Kraków postanowił dokonać zmiany w składzie, wprowadzając na boisko gracza Baena Pereza, który zastąpił Sapalę. W 71 minucie to drużyna GKS-u Tychy dokonała dwóch zmian - Niewiarowski wszedł na boisko, zastępując Wojtuszka, a Spiaczka zastąpił Rumina. W odpowiedzi na te zmiany trener Wisły Kraków w 72 minucie wprowadził Sobczaka za Goku Romana oraz Szota za Satrustegui.

W 74 minucie kolejna zmiana w drużynie GKS-u Tychy - Mikita wszedł na boisko, zastępując Polapa. W końcowej fazie meczu, w 86 minucie trener GKS-u Tychy dokonał dwóch kolejnych zmian - Bieronski wszedł za Dijakovica, a Szpakowski zastąpił Ertlthalera. Na koniec spotkania w doliczonym czasie gry (90+5 minuta) żółtą kartkę otrzymał Kikolski z drużyny GKS Tychy. Ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem: Wisła Kraków 0, GKS Tychy 1.

Podsumowując sytuację drużyn Wisła Kraków i GKS Tychy, przed meczem GKS Tychy zajmowało drugie miejsce w tabeli, mając na koncie 12 wygranych, 1 remis i 7 porażek. Suma ich punktów wynosiła 37. Natomiast Wisła Kraków zajmowała czwarte miejsce, z 9 zwycięstwami, 7 remisami i 4 porażkami. Ich suma punktów wynosiła 34. W tym meczu GKS Tychy zdobyło 3 punkty, co pozwoliło im utrzymać drugie miejsce w tabeli z sumą punktów wynoszącą teraz 40. Wisła Kraków natomiast pozostała na czwartym miejscu z niezmienioną sumą punktów - 34.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Tychy, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Odrą Opole a Wisłą Kraków odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim w Opolu. Natomiast GKS Tychy zmierzy się z Arką Gdynia dzień wcześniej, czyli 1 marca 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim w Tychach.