Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Omorodion dwukrotnie trafia do bramki - Deportivo Alaves triumfuje nad Almerią 3:0

2024-01-26 7:00

W 22. kolejce La Liga odbył się mecz między Almerią a Deportivo Alaves, który miał miejsce w miejscowości Almería na stadionie Power Horse - Los Juegos Mediterráneos w dniu 26-01-2024 o godzinie 21:00. W tym spotkaniu Almeria nie zdobyła żadnego gola, natomiast Deportivo Alaves strzeliło 3 gole.

Poprzednie mecze Almeria - Deportivo Alaves

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Almerią a Deportivo Alaves. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Los Juegos Mediterráneos w miejscowości Almería w dniu 16 stycznia 2021 roku. Zakończył się on wynikiem Almeria: 5, Deportivo Alaves: 0. Drugi mecz odbył się na stadionie Mendizorroza w miejscowości Vitoria-Gasteiz w dniu 5 listopada 2023 roku. W tym spotkaniu padł tylko jeden gol, który został zdobyty przez drużynę Deportivo Alaves, a mecz zakończył się wynikiem Deportivo Alaves: 1, Almeria: 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Almeria: 5, Deportivo Alaves: 1

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Almeria z Deportivo Alaves zakończyła się wynikiem 0:1. W trzeciej minucie Gorosabel z drużyny Deportivo Alaves otrzymał żółtą kartkę. W dziesiątej minucie Omorodion strzelił gola dla zespołu Deportivo Alaves. W 45+2 minucie Gonzalez z drużyny Almeria została ukarany żółtą kartką za faul łokciem.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Almeria z Deportivo Alaves, który odbył się w Almerii, gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Wynik 0:1 z pierwszej połowy zmienił się na końcowe 0:3 na korzyść Deportivo Alaves.

W 52 minucie Rioja strzelił gola dla drużyny Deportivo Alaves, dając im prowadzenie. W odpowiedzi trener drużyny Almerii dokonał trzech zmian w 56 minucie - Centelles wszedł za Akieme, Melero zastąpił Gonzaleza, a Milovanovic Leo Baptistao. W 62 minucie trener Deportivo Alaves również dokonał zmiany - Benavidez wszedł za Guridi. W kolejnych minutach obie drużyny wprowadzały kolejne zmiany personalne. W 75 minucie Lazaro wszedł na boisko za Embarbę w drużynie Almerii, a w 78 minucie Sola i Tenaglia zastąpili Rioję i Gorosabela w drużynie Deportivo Alaves.

W 79 minucie Romero wszedł na boisko za Arribasa w drużynie Almerii, a Guevara otrzymał żółtą kartkę za faul dla Deportivo Alaves. Na koniec meczu, w 88 minucie Omorodion strzelił trzeciego gola dla Deportivo Alaves, a w 89 minucie Gonzalez wszedł za Vicente. W ostatniej minucie Simeone zastąpił Omorodiona. Cały mecz zakończył się wynikiem: Almeria 0, Deportivo Alaves 3.

Gole oczekiwane 1.47 1.85

Podsumowując sytuację drużyn Almeria i Deportivo Alaves, przed meczem Deportivo Alaves zajmowało 12. miejsce w tabeli, natomiast Almeria znajdowała się na 20. pozycji. Do tej pory Deportivo Alaves wygrało 6 meczy, zremisowało 5 i przegrało 10 spotkań, co daje im sumę 23 punktów. Z kolei drużyna Almerii nie odniosła jeszcze żadnego zwycięstwa, zremisowała 6 razy i przegrała aż 15 meczów, co daje im sumę tylko 6 punktów. W ostatnim spotkaniu Deportivo Alaves pokonało Almerię i zdobyło kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja prezentuje się następująco: Almeria - 6 punktów, Deportivo Alaves - 26 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Almerią a Deportivo Alaves, możemy już ustalić terminy kolejnych spotkań obydwóch zespołów. Mecz Valencii z Almerią odbędzie się 3 lutego 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Mestalla w Walencji. Natomiast mecz Deportivo Alaves z Barceloną zostanie rozegrany tego samego dnia o godzinie 18:30 na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne punkty w walce o ligowe trofea.