piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Pogoń Szczecin demoluje Radomiak Radom 4:0

2024-02-16 7:00

W dniu 16-02-2024 o godzinie 18:00 na stadionie Im. Braci Czachorów w Radomiu odbył się mecz Ekstraklasy 21 kolejki pomiędzy Radomiakiem Radom a Pogonią Szczecin. W tym spotkaniu Pogoń Szczecin zdobyła 4 gole, natomiast Radomiak Radom nie zdołał strzelić żadnego gola.

Poprzednie mecze Radomiak Radom - Pogoń Szczecin

W ostatnich trzech meczach między Radomiakiem Radom a Pogonią Szczecin padło łącznie 9 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Lekkoatletyczno-Piłkarskim Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Radomiu dnia 13 listopada 2022 roku. W tym meczu Radomiak Radom zdobył jednego gola, a Pogoń Szczecin dwóch, co skutkowało wynikiem 1:2 na korzyść gości. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie dnia 27 maja 2023 roku. Tym razem to Pogoń Szczecin dominowała, zdobywając cztery gole, podczas gdy Radomiak Radom nie zdołał wpisać się na listę strzelców, co oznaczało wynik 4:0 dla gospodarzy. Ostatnie starcie również miało miejsce na stadionie Miejskim Im. Floriana Krygiera w Szczecinie, tym razem dnia 13 sierpnia 2023 roku. W tej potyczce to Radomiak Radom okazał się lepszy, zdobywając dwa gole i nie tracąc żadnego, co przekuło się na wynik końcowy 0:2 na korzyść gości. Stosunek bramek w rozegranych meczach Pogoń Szczecin: 6, Radomiak Radom: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Radomiaka Radom z Pogonią Szczecin zakończyła się wynikiem 0:3 na korzyść drużyny gości. Już w 3 minucie żółtą kartkę otrzymał Ulvestad z Pogoni Szczecin. W 27 minucie to właśnie ten zawodnik strzelił gola dla swojego zespołu. Niestety, w 31 minucie czerwoną kartkę otrzymał Kobylak z Radomiaka Radom. W odpowiedzi na to, w 34 minucie trener dokonał zmiany w składzie, wprowadzając Majchrowicza za Vagnera.

Jednak to nie pomogło, bo już w 35 minucie Grosicki zdobył kolejnego gola dla Pogoni Szczecin. Na koniec pierwszej połowy, w 43 minucie Ulvestad strzelił swojego drugiego gola dla drużyny gości. Dodatkowo, w doliczonym czasie gry Bichakhchyan otrzymał żółtą kartkę z Pogoni Szczecin.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Radomiak Radom z Pogonią Szczecin, który odbył się w Radomiu, gospodarze nie zdołali odrobić straty z pierwszej połowy. Wynik 0:3 na korzyść Pogoni Szczecin nie uległ zmianie, a ostatecznie goście zwyciężyli 4:0. W 62 minucie doszło do zmiany w drużynie Pogoni Szczecin - Grzegorz Gorgon wszedł na boisko, zastępując Ulvestada.

Również w tej samej minucie trener Radomiaka Radom dokonał zmiany - Leandro wszedł na boisko, zastępując Machado. Niewiele później, bo już w 63 minucie, kolejne dwie zmiany w drużynie Radomiaka - Jakubik wszedł za Grzesika, a Matos za Wolskiego. W 67 minucie Leandro otrzymał żółtą kartkę za faul w drużynie Radomiaka Radom. W 74 minucie trener Pogoni Szczecin dokonał kolejnej zmiany - Wedrychowski wszedł na boisko, zastępując Bichakhchyana. W odpowiedzi trener Radomiaka dokonał kolejnej zmiany w 75 minucie - Snopczyński wszedł za Jardela.

W 82 minucie trener Pogoni Szczecin dokonał potrójnej zmiany - Korczakowski wszedł za Grosickiego, Lisowski za Zecha, a Paryzek za Koulourisa. W doliczonym czasie gry, czyli w 90+2 minucie, Paryzek strzelił czwarty gola dla Pogoni Szczecin. Podsumowując, mecz zakończył się wynikiem: Radomiak Radom: 0, Pogoń Szczecin: 4.