Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Pogrom na boisku: Girona FC - Sevilla 5:1

2024-01-21 7:00

W meczu 21. kolejki La Liga pomiędzy Gironą FC a Sevillą, które odbyło się na stadionie Municipalmontilivi w Gironie dnia 21-01-2024 o godzinie 21:00, Girona FC zdobyło pięć goli, podczas gdy Sevilla strzeliła tylko jeden.

Poprzednie mecze Girona FC - Sevilla

W ostatnich trzech meczach między Gironą FC a Sevillą zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Municipalmontilivi w Gironie dnia 14 stycznia 2023 roku. Girona FC wygrała ten mecz z wynikiem 2:1, zdobywając dwie bramki, podczas gdy Sevilla strzeliła tylko jedną. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli dnia 1 maja 2023 roku. Tym razem to Girona FC odniosła zwycięstwo, pokonując Sevillę 2:0. Drużyna gości zdobyła dwie bramki, a Sevilla nie zdołała strzelić żadnej. Ostatni mecz również odbył się na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli dnia 26 sierpnia 2023 roku. Tym razem to Girona FC ponownie zwyciężyła, wygrywając z Sevillą wynikiem 2:1. Sevilla zdobyła jedną bramkę, ale nie była w stanie pokonać obrony przeciwnika. Podsumowując, w tych trzech ostatnich meczach między Gironą FC a Sevillą drużyna Girony wygrała wszystkie spotkania, zdobywając kolejno: 2 bramki, 2 bramki i ponownie 2 bramki. Natomiast Sevilla zdobyła odpowiednio: 1 bramkę, 0 bramek i 1 bramkę. Stosunek bramek w rozegranych meczach Girona FC: 6, Sevilla: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Girony FC z Sevillą zakończyła się wynikiem 3:1 dla drużyny Girony. W 10 minucie Romero strzelił gola dla Sevilli, jednak już w 13 minucie Dovbyk wyrównał wynik dla Girony FC. Niespełna dwie minuty później, w 15 minucie, Dovbyk ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając drugiego gola dla swojego zespołu. W 19 minucie Dovbyk strzelił kolejnego gola, dając Gironie FC prowadzenie 3:1. W 30 minucie doszło do zmiany w drużynie Girony FC - Yaakobishvili wszedł na boisko, zastępując Juanape'a.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Gironą FC a Sevillą, który odbył się w Gironie, doszło do wielu zmian personalnych w obu drużynach.

Już w 46 minucie zawodnik Sevilli, Marcao, wszedł na boisko zastępując Bade'a. W 56 minucie to Girona FC zdobyła gola dzięki Tsygankovowi. Jednak już pięć minut później Sow z drużyny Sevilla otrzymała żółtą kartkę za brutalność. W 62 minucie trener Sevilli dokonał kolejnych dwóch zmian: Lamela wszedł na boisko zastępując Romero, a Mejbri zastąpił Suso. Niestety dla Mejbriego, już w kolejnej minucie również otrzymał żółtą kartkę za brutalność.

W odpowiedzi na te zmiany, trener Girony FC postanowił wprowadzić Solisa Romero i Valery'ego na boisko, zastępując odpowiednio Herrerę i Tsygankova. W 73 minucie doszło do kolejnych dwóch zmian w drużynie Girony FC: Stuani wszedł na boisko zastępując Dovbyka, a Torre zastąpił Savio. W 77 minucie trener Sevilli również dokonał dwóch zmian: Agoume wszedł na boisko zastępując Sowa, a Diaz zastąpił Ocamposa. Ostatecznie, w 89 minucie Stuani zdobył kolejnego gola dla Girony FC, ustalając tym samym wynik meczu na 5:1 na korzyść Girony FC. Podsumowując, druga połowa meczu pomiędzy Gironą FC a Sevillą była pełna zmian personalnych w obu drużynach.

Mimo że Sevilla strzeliła jednego gola, to Girona FC okazała się zdecydowanie lepsza i wygrała ten mecz 5:1.

Gole oczekiwane 2.40 0.69

Drużyna Girona FC przed meczem zajmowała 2. miejsce w tabeli, co wskazuje na ich dobrą formę i wyniki w dotychczasowych spotkaniach. Do tej pory wygrali 15 meczy, zremisowali 4 mecze i przegrali tylko 1 mecz, co daje im sumę 49 punktów. Po wygranej w tym meczu zdobyli kolejne 3 punkty, co podniosło ich sumę punktów do aktualnie 52. Z kolei drużyna Sevilla przed meczem zajmowała dopiero 17. miejsce w tabeli, co sugeruje słabszą formę i wyniki w poprzednich spotkaniach. Do tej pory wygrali tylko 3 mecze, zremisowali 7 mecze i przegrali aż 10 meczy, co daje im sumę zaledwie 16 punktów.

Po przegranej w tym meczu nie zdobyli żadnych punktów i nadal mają na swoim koncie jedynie te dotychczasowe 16. Podsumowując, Girona FC prezentuje się jako drużyna o znacznie lepszych wynikach i pozycji w tabeli niż Sevilla. Mają większą liczbę zwycięstw i remisów oraz znacznie więcej punktów na swoim koncie.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Gironą FC a Sevillą, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Celty Vigo a Gironą FC odbędzie się 28 stycznia 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Abanca-Balaídos w Vigo. Natomiast Sevilla zmierzy się z Osasuną tego samego dnia o godzinie 18:30 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli.