piłka nożna

Autor: pixabay.com Radość kibiców na trybunach

Real Madryt minimalnie pokonuje RB Lipsk dzięki ciężko wywalczonemu golowi

2024-02-14 7:00

W dniu 13-02-2024 o godzinie 21:00, miało miejsce spotkanie pomiędzy RB Lipsk a Realem Madryt w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Mecz odbył się na stadionie Red Bull Arena w miejscowości Lipsk. W wyniku tego starcia, RB Lipsk nie zdobył żadnej bramki, podczas gdy Real Madryt strzelił raz.

Poprzednie mecze RB Lipsk - Real Madryt

W ostatnim czasie między RB Lipsk a Realem Madryt odbyły się dwa mecze. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Santiago Bernabéu w miejscowości Madrid w dniu 14 września 2022 roku i zakończył się wynikiem Real Madryt : 2, RB Lipsk : 0. Drugi mecz odbył się na stadionie Red Bull Arena w miejscowości Lipsk w dniu 25 października 2022 roku i zakończył się wynikiem RB Lipsk : 3, Real Madryt : 2. Stosunek bramek w rozegranych meczach RB Lipsk: 3, Real Madryt: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy RB Lipsk a Realem Madryt w Lipsk była bez większych emocji, mimo starań obu drużyn wynik na tablicy wyników pozostał bezbramkowy.

W drugiej połowie wczorajszego meczu RB Lipsk z Realem Madryt, który odbył się w Lipsku, to drużyna Realu Madryt zdobył jedynego gola. W 48 minucie Brahim Diaz strzelił bramkę dla hiszpańskiego zespołu, zmieniając wynik na 0:1. W 53 minucie Mohamed Simakan z RB Lipsk otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w 66 minucie Daniel Carvajal z Reala Madryt został ukarany żółtą kartką za faul. W 75 minucie trener RB Lipsk dokonał dwóch zmian w składzie: Haidara wszedł na boisko, zastępując Henrichsa, a Poulsen zastąpił Opendę. W 76 minucie kolejna zmiana w drużynie RB Lipsk - Elmas wszedł na boisko, zastępując Dani Olmo.

W 77 minucie Yussuf Poulsen otrzymał żółtą kartkę za faul. W 84 minucie trener Realu Madryt dokonał dwóch zmian: Joselu wszedł na boisko, zastępując Rodrygo, a Lucas Vazquez zastąpił Brahim Diaza. W 85 minucie Benjamin Sesko z RB Lipsk został ukarany żółtą kartką za faul, a Vinicius Junior otrzymał żółtą kartkę z Reala Madryt. W 90 minucie trener RB Lipsk dokonał ostatniej zmiany w składzie, wprowadzając Kampla za Schlagera. Cały mecz zakończył się wynikiem: RB Lipsk 0, Real Madryt 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół RB Lipsk rozegrał 7 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 4 z tych meczów, nie zremisowali ani razu i przegrali 3. Łącznie zdobyli 13 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 6 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to 3-1. Na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich 7 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez RB Lipsk goli na mecz wynosiła 1.9. Zespół Real Madryt rozegrał również 7 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Wygrali wszystkie te mecze, nie zremisowali ani razu i nie przegrali żadnego. Zdobyli w sumie 17 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli tam 8 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to 3-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast 4 mecze i zdobyli na nich 9 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 2-3. Średnia ilość zdobywanych przez Real Madryt goli na mecz wynosiła 2.4.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Realem Madryt a RB Lipsk odbędzie się 6 marca 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion Santiago Bernabéu w Madrycie.