Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Real Madryt wygrywa z Las Palmas 2:1 w 22. kolejce La Liga

2024-01-27 7:00

W dniu 27-01-2024 o godzinie 16:15 w miejscowości Las Palmas de Gran Canaria na stadionie Gran Canaria odbył się mecz La Liga 22 kolejki pomiędzy drużynami Las Palmas i Real Madryt. W trakcie spotkania Las Palmas zdobyło 1 bramkę, natomiast Real Madryt strzelił 2 gole.

Poprzednie mecze Las Palmas - Real Madryt

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Las Palmas a Realem Madryt padło łącznie 8 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie dnia 5 listopada 2017 roku, gdzie Real Madryt wygrał 3:0 z Las Palmas. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria dnia 31 marca 2018 roku, gdzie Real Madryt pokonał Las Palmas wynikiem 3:0. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie dnia 27 września 2023 roku, gdzie Real Madryt wygrał z Las Palmas 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Las Palmas: 0, Real Madryt: 8

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Las Palmas a Realem Madryt zakończyła się bezbramkowym remisem. W piątej minucie spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Rodrygo z drużyny Realu Madryt za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Las Palmas z Realem Madryt, który odbył się w Las Palmas de Gran Canaria, doszło do kilku istotnych wydarzeń. W 53 minucie Javier Munoz strzelił gola dla drużyny Las Palmas, zmieniając wynik na 1:0. Jednak już w 65 minucie Vinicius Junior wyrównał dla Realu Madryt, ustalając wynik na 1:1. W 84 minucie Tchouameni zdobył kolejnego gola dla Realu Madryt, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2:1.

W trakcie drugiej połowy doszło również do kilku zmian personalnych. W drużynie Realu Madryt Joselu wszedł na boisko zastępując Diaza w 59 minucie, a Valverde zastąpił Ceballosa w tej samej minucie. Natomiast w drużynie Las Palmas Herzog wszedł na boisko zastępując Marvina w 69 minucie, a Loiodice zastąpił Moleiro również w tej samej minucie. Warto również wspomnieć o żółtych kartkach, które zostały pokazane podczas drugiej połowy meczu. Rodriguez z drużyny Las Palmas otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie w 55 minucie, natomiast Javier Munoz otrzymał żółtą kartkę za faul w 82 minucie.

Ponadto, w doliczonym czasie gry Perrone z Las Palmas otrzymał żółtą kartkę za faul w 90+6 minucie, a Mendy oraz Tchouameni z Realu Madryt otrzymali żółte kartki za brutalne zachowanie odpowiednio w 90+7 i 90+9 minucie. Podsumowując, druga połowa meczu Las Palmas z Realem Madryt była pełna emocji i zmian. Ostatecznie Real Madryt wygrał ten mecz wynikiem 2:1.

Gole oczekiwane 0.61 2.30

Podsumowując sytuację drużyn Las Palmas i Real Madryt, przed meczem Real zajmował drugie miejsce w tabeli, mając na koncie 16 wygranych, 3 remisy i 1 porażkę. Ich suma punktów wynosiła 51. Z kolei Las Palmas zajmowało ósme miejsce w tabeli, z 9 wygranymi, 4 remisami i 8 porażkami. Ich suma punktów wynosiła 31. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężył Real Madryt, zdobywając 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja to: Las Palmas - 31 punktów, Real Madryt - 54 punkty.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Las Palmas a Realem Madryt, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Granady CF z Las Palmas odbędzie się 3 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie. Natomiast mecz Getafe z Realem Madryt zostanie rozegrany 1 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Coliseum w Getafe.