Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Remis w Lidze Europy: Rangers - Aris Limassol 1:1

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy Rangers a Arisem Limassol w ramach grupy C Ligi Europy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Ibrox w Glasgow o godzinie 21:00. Ostateczny wynik tego meczu to remis 1:1.

Poprzednie mecze Rangers - Aris Limassol

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Rangers a Arisem Limassol. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Alphamega w miejscowości Kolosi w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego meczu to Aris Limassol: 2, Rangers: 1.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Rangers z Arisem Limassol zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny Aris Limassol. W 28 minucie bramkę zdobył Babicka po asyście Kokorina. W 36 minucie doszło do zmiany w drużynie Rangers - McCausland wszedł na boisko, zastępując Cantwella. W doliczonym czasie pierwszej połowy, w 45+2 minucie, żółtą kartkę otrzymał Sam Lammers z drużyny Rangers za faul. Natomiast w 45+3 minucie żółtą kartkę otrzymał Steeve Yago z drużyny Aris Limassol za niesportowe zachowanie.

Karol Struski z drużyny Aris Limassol również otrzymał żółtą kartkę w 45 minucie za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Rangers z Arisem Limassol, który odbył się w Glasgow, gospodarze zdołali wyrównać wynik. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Aris Limassol 1:0. W 49 minucie Rangers zdobyli bramkę dzięki McCauslandowi, który wykorzystał asystę od Danilo. Jednak już minutę później Aleksandr Kokorin otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W 58 minucie trener Rangers dokonał zmiany, wprowadzając Lawrence'a na boisko, który zastąpił Lammersa.

W odpowiedzi na to, w 63 minucie trener Arisa Limassol postanowił wprowadzić Stępińskiego na boisko, zastępując Babickę. W 67 minucie Julius Szoke otrzymał żółtą kartkę za faul w drużynie Aris Limassol. W kolejnych minutach obie drużyny dokonały kolejnych zmian personalnych - w 74 minucie Montnor wszedł na boisko za Mayambelę w drużynie Arisa Limassol, a w 79 minucie Matondo zastąpił Simę w drużynie Rangers. W końcówce meczu emocje nie opadły - Leo Bengtsson otrzymał żółtą kartkę za gra na czas w 85 minucie dla Aris Limassol. W 90 minucie trener Arisa Limassol dokonał dwóch zmian - Brorsson wszedł na boisko za Bengtssona, a Brown zastąpił Struskiego.

Morgan Brown również otrzymał żółtą kartkę za gra na czas. Cały mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie bramkę dla Rangers zdobył McCausland, a dla Aris Limassol strzelił zawodnik w pierwszej połowie.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Rangers rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 2 z nich, zremisowali 2 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 5 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i strzelili tam 4 gole, a najwyższy wynik jaki osiągnęli to zwycięstwo 2-1. Na wyjazdach zagrali w 2 meczach i zdobyli na nich tylko 1 gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez Rangers na mecz wynosi 1.0. Zespół Aris rozegrał w sumie 7 meczów w Lidze Europy - 5 w fazie grupowej i 2 we wcześniejszych fazach.

Wygrali tylko 2 z tych spotkań, zremisowali jeden, a przegrali cztery. Łącznie zdobyli aż 13 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i strzelili tam aż osiem goli, przy najwyższym wyniku meczu u siebie to zwycięstwo 6-2. Na wyjazdach zagrali w czterech meczach i zdobyli na nich pięć goli. Średnia ilość goli zdobywanych przez Aris na mecz wynosiła więc aż 1.9.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Betis 3 0 2 7 4 3 9
2 Rangers 2 2 1 5 4 1 8
3 Sparta Praga 2 1 2 6 6 0 7
4 Aris Limassol 1 1 3 6 10 -4 4

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Rangers a Arisem Limassol, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Realu Betis z Rangers odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Benito Villamarín w Sewilli. Natomiast Aris Limassol zmierzy się z Spartą Praga tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Alphamega w Kolosi.