piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Sensacyjny remis Ajaxu z Bodo/Glimt, dwie bramki Gronbaeka

2024-02-15 7:00

W dniu 15-02-2024 o godzinie 21:00 w Amsterdamie na stadionie Johan Cruijff Arena odbył się mecz pomiędzy Ajaxem Amsterdam a Bodo/Glimt w ramach Ligi Konferencji Europy. Wynik tego spotkania to remis 2:2.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Ajaxa Amsterdam z Bodo/Glimt zakończyła się wynikiem 0:1. W 16 minucie zawodnik o nazwisku Gronbaek strzelił gola dla drużyny Bodo/Glimt. W 25 minucie doszło do zmiany w składzie Bodo/Glimt, gdy Saltnes wszedł na boisko, zastępując Fet'a. W 37 minucie Moe z drużyny Bodo/Glimt otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Ajaxa Amsterdam z Bodo/Glimt, który odbył się w Amsterdamie, doszło do wielu zmian personalnych w obu drużynach. W 46 minucie Sosa wszedł na boisko zastępując Renscha w drużynie Ajaxa Amsterdam, natomiast Gulliksen zastąpił Sorliego w drużynie Bodo/Glimt.

W 63 minucie Forbs wszedł na boisko zastępując Akpoma w drużynie Ajaxa Amsterdam. W 64 minucie Gronbaek strzelił gola dla drużyny Bodo/Glimt, zmieniając wynik na 0:2. Jednakże, w 90+1 minucie van den Boomen strzelił gola dla Ajaxa Amsterdam, zmniejszając przewagę rywali. W ostatnich minutach meczu doszło do kolejnych zmian personalnych - van den Boomen został zastąpiony przez Gaaije'a oraz Hlynsson przez Rijkhoffa w drużynie Ajaxa Amsterdam. W doliczonym czasie gry, w 90+7 minucie Berghuis strzelił decydującego gola dla Ajaxa Amsterdam, ustalając wynik na 2:2.

Warto również wspomnieć o żółtej kartce dla Gooijera z drużyny Ajaxa Amsterdam za faul oraz dla Hendersona również z tej samej drużyny. Ponadto, Bjortuft otrzymał czerwoną kartkę za holding w 90 minucie. Podsumowując, mecz pomiędzy Ajaxem Amsterdam a Bodo/Glimt zakończył się remisem 2:2.

Gole oczekiwane 2.12 0.51

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Ajax Amsterdam zadebiutował w Lidze Konferencji Europy w meczu przeciwko drużynie Bodo/Glimt. Zespół Bodo/Glimt rozegrał łącznie 12 meczów w tej lidze, wygrywając 8 z nich, remisując 2 i przegrywając 2. Łącznie zdobyli oni 29 goli, z czego na swoim boisku strzelili 17 goli w 6 meczach. Najwyższy wynik, jaki osiągnęli na własnym boisku to zwycięstwo 5-2. Na wyjazdach rozegrali również 6 meczów i zdobyli na nich 12 goli. Najwyższy wynik, jaki osiągnęli na wyjazdach to zwycięstwo 0-3. Średnia ilość goli zdobywanych przez drużynę Bodo/Glimt na mecz wynosi 2.4.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Konferencji Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Bodo/Glimt a Ajaxem Amsterdam odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 18:45. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Aspmyra w Bodø.