boisko, piłka nożna,

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Kruszyna (woj. opolskie): Dramat na boisku. Serce piłkarza nagle stanęło!

Solidna obrona drużyn w meczu Real Sociedad - Red Bull Salzburg, wynik 0:0

2023-11-29 23:13

W dniu 29 listopada 2023 roku na stadionie Reale Arena w San Sebastian odbył się mecz pomiędzy Realem Sociedad a Red Bullem Salzburg w ramach Grupy D Ligi Mistrzów UEFA, 5. kolejka. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 21:00. Wynik tego meczu to remis 0:0.

Poprzednie mecze Real Sociedad - Red Bull Salzburg

Real Sociedad rozegrał trzy ostatnie mecze z Red Bullem Salzburg. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Municipalanoeta w None w dniu 15 lutego 2018 roku. W tym spotkaniu padł remis 2:2. Kolejny mecz miał miejsce na stadionie Red Bull Arena w None w dniu 22 lutego 2018 roku. Tym razem to Red Bull Salzburg wygrał 2:1. Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się na stadionie Red Bull Arena w Wals-Siezenheim w dniu 3 października 2023 roku. W tym spotkaniu Real Sociedad pokonał Red Bull Salzburg, zdobywając dwa gole, podczas gdy drużyna przeciwna nie zdołała zdobyć żadnego gola. Stosunek bramek w rozegranych meczach Real Sociedad: 5, Red Bull Salzburg: 4

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Realem Sociedad a Red Bullem Salzburg zakończyła się wynikiem 0:0. W 38. minucie zawodnik Realu Sociedad, Elustondo, otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie meczu Real Sociedad z Red Bullem Salzburg obie drużyny nie zdołały zdobyć bramki. W 46. minucie trener Realu Sociedad dokonał zmiany w składzie, wprowadzając Pacheco za Elustondo. Również w drużynie Red Bulla Salzburg doszło do zmiany, gdzie Morgalla zastąpił Pavlovica.

W 62. minucie kolejne zmiany w składzie Red Bulla Salzburg - Konate wszedł na boisko za Nene, a Simic zastąpił Ratkova. W 65. minucie trener Realu Sociedad postanowił dokonać zmiany, wprowadzając Barrenetxeę za Mendeza. W 74. minucie kolejne dwie zmiany w drużynie Realu Sociedad - Kubo wszedł na boisko za Cho, a Traore zastąpił Odriozolę. W 78. minucie trener Red Bulla Salzburg wprowadził Forsona za Gloukha. W 80. minucie trener Realu Sociedad dokonał ostatniej zmiany, wprowadzając Sadiqa za Oyarzabala.

W 84. minucie również doszło do zmiany w składzie Red Bulla Salzburg - Baidoo wszedł na boisko za Ulmera. Na koniec meczu, w 90+1 minucie, żółtą kartkę otrzymał Dedic z drużyny Red Bull Salzburg za tripping. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Statystyki obu zespołów przed ich meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Real Sociedad rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 3 z nich, zremisował 2 i nie przegrał żadnego. Zdobyli w sumie 7 goli, z czego 4 na swoim boisku. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to 3-1. Na wyjazdach zdobyli 3 gole, a najwyższy wynik jaki osiągnęli to 0-2. Średnia ilość bramek zdobywanych przez Real Sociedad na mecz wynosi 1.4.

Zespół Red Bull Salzburg rozegrał 4 mecze w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali tylko jeden mecz, nie zremisowali żadnego, a przegrali trzy. Zdobyli w sumie 3 gole, ale nie udało im się strzelić żadnego na swoim boisku. Na wyjazdach zdobyli wszystkie trzy gole, a najwyższy wynik jaki osiągnęli to również 0-2. Średnia ilość zdobywanych bramek przez Red Bull Salzburg na mecz wynosi 0.8.

Tabela Grupa D:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Sociedad 3 2 0 7 2 5 11
2 Inter 3 1 0 5 2 3 10
3 Red Bull Salzburg 1 1 3 3 5 -2 4
4 Benfica 0 0 4 1 7 -6 0

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Realem Sociedad a Red Bullem Salzburg, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Interu z Realem Sociedad odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie. Natomiast Red Bull Salzburg zmierzy się z Benficą tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Red Bull Arena w Wals-Siezenheim.