piłka nożna

Autor: pixabay.com

Torres z trzema golami, Isco z dwoma - Barcelona pokonuje Real Betis 4:2

2024-01-21 7:00

W 21. kolejce La Liga doszło do meczu pomiędzy Realem Betis a Barceloną, który odbył się na stadionie Benito Villamarín w Sewilli o godzinie 18:30 w dniu 21-01-2024. W tym spotkaniu Real Betis zdobył 2 gole, a Barcelona 4.

Poprzednie mecze Real Betis - Barcelona

W ostatnich trzech meczach między Realem Betis a Barceloną zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Benito Villamarín w Sewilli, gdzie Real Betis przegrał 1:2 z Barceloną. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Spotify Camp Nou w Barcelonie, gdzie Barcelona pewnie zwyciężyła 4:0 nad Realem Betis. Ostatni pojedynek rozegrano na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie, a Barcelona zdominowała rywala, wygrywając 5:0 z Realem Betis. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 11, Real Betis: 1

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Realu Betis z Barceloną zakończyła się wynikiem 0:1. W 21 minucie zawodnik o nazwisku Torres strzelił gola dla drużyny Barcelony. W 45+1 minucie piłkarz Lewandowski również próbował oddać strzał na bramkę, jednak po weryfikacji systemem VAR gol nie został uznany ze względu na spalony.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Betis a Barceloną, który odbył się w Sewilli, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Po pierwszej połowie Barcelona prowadziła 1:0, jednak wynik ten uległ zmianie. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Realu Betis zdecydował się na dwie zmiany.

Gracz Fekir wszedł na boisko, zastępując Diaa, natomiast Iglesias zastąpił Williana Josego. Jednak to Barcelona jako pierwsza zdobył bramkę w tej części meczu. W 48 minucie gracz Torres strzelił gola dla drużyny gości. Jednak Real Betis szybko odpowiedział i w 56 minucie Isco doprowadził do wyrównania wyniku. Niestety dla Barcelony, już minutę później de Jong otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W 59 minucie Isco ponownie wpisał się na listę strzelców i tym samym dał prowadzenie swojej drużynie. W kolejnych minutach oba zespoły dokonały kilku zmian personalnych. W 81 minucie trener Barcelony postanowił wprowadzić Joao Felixa na boisko, zastępując Cubarsiego. W doliczonym czasie gry (90+2 minuta) Torres zdobył swoją drugą bramkę, tym razem dla Barcelony. W ostatniej minucie gry (90 minuta) Joao Felix ustalił wynik na 4:2 dla Barcelony.

Podsumowując, mecz pomiędzy Realem Betis a Barceloną zakończył się zwycięstwem drużyny gości. Real Betis zdobył 2 bramki, natomiast Barcelona wygrała z wynikiem 4:2.

Gole oczekiwane 1.53 2.91

Przed meczem Barcelona zajmowała 4. miejsce w tabeli, a Real Betis 9. miejsce. Barcelona do tej pory wygrała 12 meczy, zremisowała 5 i przegrała 2, co daje im sumę punktów równą 41. Natomiast Real Betis wygrał 7 meczy, zremisował 10 i przegrał 3, co daje im sumę punktów równą 31. W meczu pomiędzy tymi drużynami Barcelona zdobyła 3 punkty, co oznacza, że aktualnie mają oni na koncie 44 punkty. Natomiast Real Betis utrzymał swoją liczbę punktów na poziomie 31.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Realem Betis a Barceloną, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Mallorki z Realem Betis odbędzie się 27 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca. Natomiast Barcelona zmierzy się z Villarrealem tego samego dnia o godzinie 18:30 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie.