Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Walka na boisku do ostatniego gwizdka. SC Braga - Union Berlin 1:1

2023-11-29 23:18

W dniu 29 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Municipal w miejscowości Braga odbył się mecz pomiędzy SC Bragą a Unionem Berlin w ramach Grupy C Ligi Mistrzów UEFA, Runda 5. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze SC Braga - Union Berlin

W ostatnich trzech meczach między SC Bragą a Unionem Berlin było wiele emocji. Pierwsze starcie odbyło się na stadionie Municipalbraga w Bradze 15 września 2022 roku. W tym meczu SC Braga zwyciężyła 1:0. Kolejne spotkanie miało miejsce na stadionie An Der Alten Försterei w Berlinie 27 października 2022 roku. Tym razem to Union Berlin okazał się lepszy, wygrywając 1:0. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się na stadionie Olympiastadion Berlin w Berlinie 3 października 2023 roku. Był to najbardziej emocjonujący pojedynek spośród wszystkich trzech. SC Braga zdołała pokonać Union Berlin 3:2. W sumie, po tych trzech meczach obydwie drużyny mogą być zadowolone ze swoich osiągnięć. SC Braga wygrała dwa razy, a Union Berlin raz, co pokazuje ich równą siłę i determinację na boisku. Stosunek bramek w rozegranych meczach SC Braga: 4, Union Berlin: 3

Pierwsza połowa meczu SC Bragi z Unionem Berlin zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny Union Berlin. W 3. minucie Knoche z drużyny Union Berlin otrzymał żółtą kartkę za faul. W 30. minucie Niakate z drużyny SC Braga została ukarany czerwoną kartką. W 33. minucie Gomez z drużyny SC Braga otrzymała żółtą kartkę za przewrócenie przeciwnika. W 36. minucie doszło do zmiany w drużynie SC Bragi, gdzie Saatci wszedł na boisko, zastępując Vitora Carvalho.

W 39. minucie Tousart z drużyny Union Berlin został ukarany żółtą kartką za symulowanie. W 42. minucie Gosens zdobył bramkę dla Unionu Berlin po asyście Roussillona. W doliczonym czasie gry, w 45+1 minucie Zalazar z drużyny SC Braga otrzymała żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w 45+4 minucie Bonucci z drużyny Union Berlin również został ukarany żółtą kartką.

W drugiej połowie meczu SC Braga z Unionem Berlin, gospodarze zdołali wyrównać. W 51. minucie Djalo zdobył bramkę dla SC Bragi po asyście Horty, doprowadzając do remisu.

Trzy minuty później Khedira otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. W 62. minucie trener Unionu Berlin dokonał dwóch zmian: Fofana wszedł na boisko, zastępując Behrensa, a Haberer zastąpił Tousarta. W 68. minucie trener SC Bragi również dokonał zmiany: Ruiz wszedł na boisko, zastępując Banzę. W 78. minucie kolejne dwie zmiany w drużynie Unionu Berlin: Aaronson wszedł na boisko, zastępując Khedirę, a Kral zastąpił Laidouniego. W 81. minucie trener SC Bragi dokonał trzech zmian: Fernandes wszedł na boisko, zastępując Djalo, Horta zastąpił Zalazara, a Mendes Gomez'a.

W doliczonym czasie gry (90+3 minuta) Artur Jorge otrzymał żółtą kartkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie bramkę dla SC Bragi zdobył Djalo.

Statystyki obu zespołów przed ich meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół SC Braga rozegrał w sumie 8 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 3 we wcześniejszych fazach. Wygrali 5 z tych spotkań, nie zremisowali ani razu i przegrali 3 razy. Łącznie zdobyli 15 goli, z czego na własnym boisku strzelili ich 7. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na swoim stadionie to 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich 8 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-4. Średnia ilość goli zdobywanych przez SC Braga na mecz wynosiła 1.9.

Zespół Union Berlin rozegrał natomiast tylko 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Nie udało im się wygrać żadnego z nich, zremisowali raz i przegrali trzy razy. Zdobyli w sumie tylko 3 gole, przy czym na własnym boisku strzelili ich tylko dwa. Na wyjazdach rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich jednego gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez Union Berlin na mecz wynosiła więc tylko 0.8.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Real Madryt 4 0 0 9 3 6 12
2 Napoli 2 1 1 6 5 1 7
3 SC Braga 1 1 3 6 10 -4 4
4 Union Berlin 0 2 3 4 7 -3 2

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między SC Bragą a Unionem Berlin, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwu drużyn. Mecz Napoli z SC Bragą odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Diego Armando Maradona w Neapolu. Natomiast mecz Unionu Berlin z Realem Madryt zaplanowano na ten sam dzień i godzinę, czyli 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Olympiastadion w Berlinie. Będzie to niezwykle emocjonujący wieczór dla fanów piłki nożnej, którzy będą mogli śledzić te ważne spotkania.