Stadion piłkarski

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Widzew Łódź pokonuje Piasta Gliwice 1:0 w skromnym meczu 27. kolejki Ekstraklasy

2024-04-07 8:00

W dniu 07-04-2024 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Piast Gliwice. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:30 i było częścią 27 kolejki Ekstraklasy. Po zaciętej rywalizacji, ostatecznie to Widzew Łódź wyszedł zwycięsko, zdobywając jednego gola i pokonując Piasta Gliwice.

Poprzednie mecze Widzew Łódź - Piast Gliwice

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Widzewem Łódź a Piastem Gliwice padło łącznie 13 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach dnia 10 października 2022 roku, zakończył się wynikiem 1:2 dla Widzewa Łódź. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi dnia 23 kwietnia 2023 roku, zakończył się wynikiem 2:3 dla Piasta Gliwice. Ostatni mecz, który odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach dnia 29 września 2023 roku, zakończył się wynikiem 3:2 dla Piasta Gliwice. Stosunek bramek w rozegranych meczach Piast Gliwice: 7, Widzew Łódź: 6

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Widzewa Łódź z Piastem Gliwice zakończyła się wynikiem 0:0. W 20 minucie arbiter ukarał żółtą kartką Huka z drużyny Piast Gliwice.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Piastem Gliwice, który odbył się w Łodzi, gospodarze zdołali zdobyć jedynego gola, zmieniając tym samym wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 57 minucie zawodnik Piasta Gliwice, Hateley, otrzymał żółtą kartkę. Kilka minut później, w 61 minucie, trener drużyny gości dokonał dwóch zmian: Kostadinov wszedł na boisko zastępując Hateleya oraz Tomasiewicz zastąpił Ameyawa.

W tej samej minucie trener Widzewa Łódź również dokonał dwóch zmian: Sanchez wszedł na boisko zastępując Rondica oraz Tkacz zastąpił Klimeka. W 68 minucie Ciganiks z Widzewa Łódź otrzymał żółtą kartkę. W 75 minucie Pawlowski strzelił gola dla drużyny gospodarzy, dając im prowadzenie. W 77 minucie Alvarez otrzymał żółtą kartkę za co zostanie ukarany brakiem udziału w kolejnym meczu. W 81 minucie trener Widzewa Łódź dokonał dwóch zmian: Kerk wszedł na boisko zastępując Pawlowskiego oraz Kun zastąpił Alvareza.

W 84 minucie trener Piasta Gliwice dokonał dwóch zmian: Gvilia wszedł na boisko zastępując Szczepańskiego oraz Wilczek zastąpił Mosora. W 88 minucie trener Widzewa Łódź dokonał ostatniej zmiany, wprowadzając Silvę za Kastratiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Widzew Łódź: 1, Piast Gliwice: 0.

Procent dokładnych podań 88% 84%

Widzew Łódź przed meczem zajmował 9. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrał 10 meczy, zremisował 5 i przegrał 11. Suma ich punktów wynosiła 35. Po wygranej w meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 38 punktów. Piast Gliwice przed meczem zajmował 13. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrał 5 meczy, zremisował 14 i przegrał 7. Suma ich punktów wynosiła 29. Po przegranej w meczu nie zdobyli żadnych dodatkowych punktów, co oznacza, że nadal mają na swoim koncie 29 punktów. Podsumowując, Widzew Łódź po wygranej w meczu zyskał trzy punkty i aktualnie ma na swoim koncie 38 punktów. Piast Gliwice natomiast nie zdobył żadnych dodatkowych punktów i nadal posiada na swoim koncie 29 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

W najbliższych meczach obydwóch drużyn, Widzew Łódź zmierzy się z Stalą Mielec. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Mielcu. Natomiast Piast Gliwice zagra przeciwko Zagłębiu Lubin. Ta konfrontacja zaplanowana jest na 15 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Miejskim w Gliwicach.