Autor: Cyfrasport Leonardo Rocha, napastnik Radomiaka Radom

Trafił w dziesiatkę!

Radomiak się przełamał! Leonardo Rocha z dychą, a Jan Grzesik sprawił sobie prezent na urodziny! [WIDEO]

2024-10-21 20:53

Leonardo Rocha znów pokazał, że to będzie jego sezon. Napastnik Radomiaka dorzucił dziesiątego gola w sezonie i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców ekstraklasy. Z kolei Jan Grzesik zadbał o urodzinowy prezent dla siebie. W ten sposób Radomiak się przełamał i pokonał u siebie 2:0 Puszczę Niepołomice na zakończenie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Przerwali serię porażek

Piłkarze Radomiaka chcieli przerwać serię dwóch porażek z rzędu. Plan zrealizowali, choć po pierwszej połowie nie mogli się przebić przez obronę ekipy z Małopolski. Próbował Leandro Rocha, który chciał zaskoczyć bramkarza rywali strzałem z przewrotki, ale mocno mu to zagranie nie wyszło. Później znów się pomylił, bo jego strzał minął bramkę.

Kamil Glik poznał diagnozę, co za koszmar byłego kadrowicza! Gwiazdor Cracovii wypada z gry, kiedy wróci?

Na początku drugiej połowy znalazł się w dobrej okazji i znów zabrakło precyzji, bo uderzył nad bramką. Ale właśnie w tej sytuacji jeden z piłkarzy Radomiaka został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Leoandro Rocha i nie dał szans bramkarzowi Puszczy. Strzelił w środek, ale golkiper nie wyczuł jego zamiarów. To dla Leaondro Rochy gol numer 10 w tym sezonie.

Robert Podoliński długo czekał na ten moment. Wskazał, kto z Polaków w lidze nie dźwiga tylko pianina, zdziwieni?

Po chwili defensywa gości znowu została zaskoczona. Tym razem z prawej strony dośrodkował Ouattara, a z jego podania skorzystał Jan Grzesik, który po raz drugi w tym spotkaniu pokonał bramkarza rywali. To dla piłkarza Radomiaka prezent na 30. urodziny, które obchodził w dniu zawodów. Dla Puszczy to już siódmy mecz bez zwycięstwa, w tym czwarta porażka z rzędu.

Matej Rodin dwa razy zdejmował koszulkę po golach. Bohater Rakowa powiedział to wprost, niczego nie ukrywał

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Kto zostanie mistrzem Polski 2024/25?
Goncalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa

Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 2:0

1:0 Leonardo Rocha 51. min (karny), 2:0 Jan Grzesik 66. min

Żółte kartki:

Joao Peglow, Kaput (Radomiak) - Szymonowicz (Puszcza)

Karol Linetty pcha się do reprezentacji Polski. Padły słowa o armacie i wykonaniu wyroku [WIDEO]

Sędziował: Paweł Malec. Widzów: 6378

Radomiak: Maciej Kikolski - Zie Ouattara, Rahil Mammadov, Luizao, Paulo Henrique - Jan Grzesik (90, Leandro), Michał Kaput (63, Bruno Jordao), Roberto Alves, Chrístos Donis, Joao Peglow - Leonardo Rocha

Puszcza: Kewin Komar - Piotr Mroziński (75, Michał Walski), Artur Craciun, Dawid Szymonowicz, Roman Jakuba - Lee Jin-hyun (80, Mateusz Stępień), Wojciech Hajda (75, Krystian Okoniewski), Jakub Serafin, Mateusz Radecki (61, Mateusz Cholewiak), Dawid Abramowicz - Michalis Kossidis

To dlatego Kacper Tobiasz nie zagrał w Legii, kiedy wróci do bramki? Trener Goncalo Feio o roszadzie między słupkami