piłka nożna

Autor: pixabay.com

Wielka goleada w meczu Legia Warszawa - Warta Poznań 2:2. Nieudane urodziny Żylety

2023-11-25 22:22

W dniu 25 listopada o godzinie 20:00 odbył się mecz pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań w ramach 16. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie miejskim Legii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wynik tego meczu to remis 2:2, przy czym oba zespoły dały z siebie wszystko. Spotkanie odbyło się pod znakiem 50. urodzin "Żylety", czyli trybuny najbardziej zagorzałych kibiców Legii.

Poprzednie mecze Legia Warszawa - Warta Poznań

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Legią Warszawa a Wartą Poznań, wyniki były bardzo wyrównane. Pierwszy mecz odbył się na stadionie Legii Warszawa w Warszawie 13 lutego 2022 roku, gdzie Warta Poznań wygrała 1:0. Drugi mecz również odbył się na tym samym stadionie w Warszawie, tym razem 8 października 2022 roku, a Legia Warszawa zwyciężyła 1:0. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim 21 kwietnia 2023 roku i zakończył się wynikiem 1:0 dla Warty Poznań. Możemy zauważyć, że obie drużyny prezentowały wysoki poziom i każdy mecz był bardzo zacięty. Stosunek bramek w rozegranych meczach Legia Warszawa: 1, Warta Poznań: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań zakończyła się wynikiem 2:1 dla gości. W 7 minucie zawodnik o nazwisku Prikryl strzelił bramkę dla Warty Poznań. W 32 minucie zawodnik Wszołek z drużyny Legia Warszawa otrzymał żółtą kartkę, a w 39 minucie żółtą kartkę dostał Pankov również z drużyny Legia Warszawa. W 40 minucie zawodnik Eppel zdobył drugą bramkę dla Warty Poznań. Jednak w doliczonym czasie gry, w 45+5 minucie, Josue strzelił bramkę dla Legii Warszawa, zmniejszając przewagę rywali.

Niestety, w 45+7 minucie Josue otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań, który odbył się w Warszawie, gospodarze mieli trudne zadanie do odrobienia straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Warty Poznań. Od samego początku drugiej połowy Legia Warszawa próbowała odwrócić losy spotkania. W 46 minucie trener wprowadził na boisko Gila Diasa, który zastąpił Kuna. Niestety, mimo starań gospodarzy, nie udało im się zdobyć bramki przez kolejne kilka minut.

W 54 minucie trener Warty Poznań dokonał zmiany w swojej drużynie - Pleśnierowicz wszedł na boisko zastępując Stavropoulosa. Minutę później Slisz z Legii otrzymał żółtą kartkę za faul. W 59 minucie Bartkowski z Warty Poznań również został ukarany żółtą kartką. Następnie trener Legii postanowił wprowadzić kolejne zmiany - Gual wszedł za Pekharta, a Kapustka za Elitima. To właśnie Kapustka był kluczowym zawodnikiem w 63 minucie, kiedy to zdobył asystę przy bramce Muciego dla Legii Warszawa.

Wynik wyrównał się na 2:2. W 65 minucie trener Warty Poznań dokonał podwójnej zmiany - Luis wszedł za Żurawskiego, a Vizinger za Prikryla. Obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki, ale żadnej z nich nie udało się tego osiągnąć. W 74 minucie Savić wszedł na boisko zastępując Eppela w drużynie Warty Poznań. Następnie Kiełb wszedł za Bartkowskiego w 75 minucie.

W 78 minucie Savić otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 84 minucie trener Legii Warszawa wprowadził Celhakę za Slisza i Strzałka za Josue. Na kilka minut przed końcem meczu Celhaka otrzymał żółtą kartkę, a Lis z Warty Poznań również został ukarany w 89 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Obie drużyny miały swoje okazje, ale nie udało im się zdobyć kolejnych bramek i przeważyć szali zwycięstwa na swoją korzyść.