Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wyczyn Atletico Madryt w ostatniej minucie - zwycięstwo nad Granadą CF 1:0

2024-01-22 7:00

W dniu 22-01-2024 o godzinie 21:00 odbył się mecz pomiędzy Granadą CF a Atleticiem Madryt w ramach 21 kolejki La Liga. Spotkanie miało miejsce na stadionie Nuevo Los Cármenes w miejscowości Granada. Wynik tego meczu to Granada CF: 0, Atletico Madryt: 1.

Poprzednie mecze Granada CF - Atletico Madryt

W ostatnich trzech meczach między Granadą CF a Atleticiem Madryt padło łącznie 7 goli. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie Nuevo Los Cármenes w Granadzie dnia 22 grudnia 2021 roku, zakończył się wynikiem 2:1 dla Granady CF. Drugi mecz odbył się na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie dnia 20 kwietnia 2022 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie dnia 14 sierpnia 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Atletico Madryt wynikiem 3:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 4, Granada CF: 3

Mimo zaciętej rywalizacji, pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Granadą CF a Atletico Madryt w Granadzie przebiegła bez większych problemów i do przerwy wynik utrzymał się na 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Granada CF z Atletico Madryt, który odbył się w Granadzie, drużyna gości zdołała zdobyć jednego gola, zmieniając tym samym wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Atletico Madryt dokonał dwóch zmian w składzie. Gracz Lino wszedł na boisko, zastępując Riquelme'a, natomiast de Paul zastąpił Llorente'a. W 55 minucie to właśnie gracz o nazwisku Morata strzelił gola dla Atletico Madryt, dając swojej drużynie prowadzenie.

Jednak w 62 minucie gol zdobyty przez Nigueza został anulowany po weryfikacji systemem VAR - zawodnik był na spalonym. W 67 minucie trener Granady CF dokonał zmiany w składzie, wprowadzając Arezo za Uzuni'ego. W kolejnych minutach oba zespoły otrzymały żółte kartki - Niguez (Atletico Madryt) za faul oraz Savic (Atletico Madryt) za niesportowe zachowanie. W 77 minucie trener Atletico Madryt dokonał dwóch zmian - Correa wszedł na boisko za Moratę, a Koke zastąpił Nigueza. W odpowiedzi, trener Granady CF wprowadził Melendo za Gumbau w 80 minucie.

W 81 minucie obie drużyny dokonały kolejnych zmian - Gimenez wszedł na boisko za Barriosa (Atletico Madryt), a Callejon zastąpił Zaragozę (Granada CF). W 85 minucie trener Granady CF wprowadził Puertasa za Sancheza. W doliczonym czasie gry, w 90+4 minucie, drużyna Granada CF otrzymała czerwoną kartkę. Minutę później Batalla z tej samej drużyny został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Ostateczny wynik meczu to: Granada CF: 0, Atletico Madryt: 1.

Gole oczekiwane 0.65 1.17

Przed meczem drużyna Atletico Madryt zajmowała 5. miejsce w tabeli, mając na koncie 12 wygranych, 2 remisy i 5 porażek. Suma ich punktów wynosiła wtedy 38. Z kolei Granada CF znajdowała się na 19. miejscu, wygrywając tylko 2 mecze, remisując 5 razy i przegrywając aż 13 spotkań. Ich suma punktów wynosiła wtedy zaledwie 11. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężyło Atletico Madryt, zdobywając tym samym kolejne 3 punkty.

Po dodaniu tych punktów do dotychczasowej sumy mamy aktualnie Granada CF z wynikiem 11 oraz Atletico Madryt z wynikiem 41 punktów. Podsumowując, drużyna Atletico Madryt po zwycięstwie w meczu awansowała na wyższe miejsce w tabeli i zwiększyła swoją przewagę nad Granadą CF pod względem zdobytych punktów. Natomiast Granada CF pozostaje na niskiej pozycji i musi nadrobić dużą stratę punktową, aby poprawić swoje miejsce w tabeli.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Granada CF po rozegranym meczu z Atletico Madryt zmierzy się teraz z Getafe. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Coliseum w Getafe. Natomiast Atletico Madryt po starciu z Granadą CF zmierzy się z Valencią. Mecz ten zaplanowany jest na 28 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie.