Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wygrana Atletico Madryt nad Valencią 2:0

2024-01-28 7:00

W dniu 28-01-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Madryt na stadionie Cívitas Metropolitano odbył się mecz La Liga 22 kolejki pomiędzy Atletico Madryt a Valencią. Wynik spotkania to Atletico Madryt 2, Valencia 0.

Poprzednie mecze Atletico Madryt - Valencia

W ostatnich trzech meczach między Atletico Madryt a Valencią zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Mestalla w miejscowości Valencia 29 sierpnia 2022 roku. W tym meczu Valencia nie zdobyła żadnego gola, a Atletico Madryt wygrało 1:0. Kolejny mecz miał miejsce na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie 18 marca 2023 roku. Tym razem to Atletico Madryt dominowało, zdobywając trzy gole, podczas gdy Valencia nie zdołała strzelić ani jednego gola. Ostateczny wynik tego spotkania to 3:0 dla Atletico Madryt. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się na stadionie Mestalla w Valencii 16 września 2023 roku. Tym razem to Valencia była stroną dominującą, zdobywając trzy gole, podczas gdy Atletico Madryt nie zdołało strzelić żadnego gola. Ostateczny wynik tego spotkania to 3:0 dla Valencii. Podsumowując, w tych trzech ostatnich meczach między Atletico Madryt a Valencią zanotowano różne rezultaty. W pierwszym meczu wygrało Atletico Madryt 1:0, w drugim meczu zwyciężyło również Atletico Madryt 3:0, natomiast w ostatnim meczu Valencia wygrała 3:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 4, Valencia: 3

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Atletico Madryt kontra Valencia, który odbywał się w Madrycie, gospodarze zdołali zdobyć jednego gola. W 45 +4 minucie to Lino strzelił bramkę dla drużyny Atletica Madryt, dając im prowadzenie wynikiem 1:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Atletico Madryt a Valencią, który odbył się w Madrycie, gospodarze zdołali podwyższyć swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Atletico Madryt. Jednak w 57 minucie to właśnie piłkarz o nazwisku Depay strzelił gola dla drużyny Atletica Madryt, podnosząc wynik na 2:0. W kolejnych minutach trener Atletico Madryt dokonał kilku zmian w składzie, wprowadzając na boisko m. in.

Llorente, Moratę i Riquelme. W drużynie Valencii również doszło do zmian personalnych, m. in. Ozkacar i Vazquez weszli na boisko zastępując innych zawodników. W 83 minucie żółtą kartkę otrzymał Niguez z drużyny Atletico Madryt za tripping. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Atletico Madryt.

Gole oczekiwane 2.40 0.48

Atletico Madryt przed meczem zajmowało 5. miejsce w tabeli, a do tej pory wygrało 13 meczy, zremisowało 2 mecze i przegrało 5 meczy. Suma ich punktów wynosiła 41. Po wygranej w ostatnim meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co daje im aktualnie 44 punkty. Valencia natomiast zajmowała przed meczem 8. miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna wygrała 9 meczy, zremisowała 5 mecze i przegrała 7 meczy.

Suma ich punktów wynosiła dotychczasowo 32 punkty. Po ostatnim spotkaniu Atletico Madryt zdobyło kolejne trzy punkty, co pozwoliło im utrzymać się na swojej pozycji i obecnie mają na koncie 44 punkty. Valencia natomiast nie zdobyła żadnych punktów w tym meczu i nadal posiada tyle samo - czyli 32 punkty. Podsumowując, Atletico Madryt ma obecnie lepszą pozycję od Valencii w tabeli ligowej La Liga, posiadając większą liczbę zdobytych punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Atletico Madryt a Valencią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Atletico Madryt z Rayo Vallecano odbędzie się 31 stycznia 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Cívitas Metropolitano w Madrycie. Natomiast Valencia zmierzy się z Almerią 3 lutego 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Mestalla w Valencii.