Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wygrana Wisły Kraków nad Polonią Warszawa 2:1 dzięki dwóm bramkom Rodado

2023-12-17 7:00

W dniu 17-12-2023 o godzinie 12:40 na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie odbył się mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Polonią Warszawa w ramach 19 kolejki I Ligi. Wynik spotkania to 2:1 na korzyść Wisły Kraków.

Poprzednie mecze Wisła Kraków - Polonia Warszawa

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Wisłą Kraków a Polonią Warszawa. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Polonii Im. Generała Kazimierza Sosnkowskiego w Warszawie w dniu 30 lipca 2023 roku i zakończył się wynikiem Polonia Warszawa: 2, Wisła Kraków: 3. Drugi mecz odbył się na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie w dniu 7 listopada 2023 roku i zakończył się wynikiem Wisła Kraków: 3, Polonia Warszawa: 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Polonia Warszawa: 2, Wisła Kraków: 6

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Wisła Kraków z Polonią Warszawa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. W 12 minucie żółtą kartkę otrzymał Okhronchuk z drużyny Polonii Warszawa. Natomiast w 18 minucie gracz o nazwisku Rodado strzelił gola dla Wisły Kraków.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Wisła Kraków zmierzyła się z Polonią Warszawa. Po pierwszej połowie wynik był korzystny dla Wisły, która prowadziła 1:0. W 63 minucie trener Wisły Kraków dokonał trzech zmian w swojej drużynie.

Gracz Sobczak wszedł na boisko, zastępując Alfaro, Talar zastąpił Goku Romana, a Villar Miki zajął miejsce Baena Pereza. Również w 64 minucie trener Polonii Warszawa dokonał trzech zmian: Biedrzycki wszedł za Fadeckiego, Marciniec za Okhronchuka, a Tomczyk za Kluskę. W 75 minucie zawodnik Colley z drużyny Wisły Kraków otrzymał żółtą kartkę. W odpowiedzi na to, w 77 minucie gracz Kobusinski strzelił gola dla Polonii Warszawa. W 81 minucie trener Polonii Warszawa dokonał kolejnej zmiany: Michalski wszedł na boisko, zastępując Bajdura.

W odpowiedzi na to, w 84 minucie trener Wisły Kraków dokonał swojej ostatniej zmiany: Krzyżanowski wszedł za Gogola. W 85 minucie trener Polonii Warszawa również dokonał jednej zmiany: Wojciechowski wszedł na boisko, zastępując Kobusinskiego. W doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie, zawodnik Rodado strzelił gola dla Wisły Kraków. Ostateczny wynik meczu to: Wisła Kraków 2, Polonia Warszawa 1.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem Wisła Kraków zajmowała 7. miejsce w tabeli, a Polonia Warszawa 14. miejsce. Do tej pory Wisła Kraków wygrała 7 meczy, zremisowała 7 meczy i przegrała 4 mecze, co daje im sumę punktów wynoszącą 28. Natomiast Polonia Warszawa wygrała 5 meczy, zremisowała 4 mecze i przegrała 9 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 19. W tym konkretnym meczu Wygrała drużyna Wisły Kraków i zdobyła dodatkowe 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualnie Wisła Kraków ma na swoim koncie 31 punktów, a Polonia Warszawa nadal posiada 19 punktów.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Wisłą Kraków a Polonią Warszawa, zaplanowano kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz Stali Rzeszów z Wisłą Kraków odbędzie się 17 lutego 2024 roku na stadionie Stal w Rzeszowie. Natomiast mecz Polonii Warszawa z Arką Gdynia zaplanowano na ten sam dzień, czyli 17 lutego 2024 roku, na stadionie Polonii im. Generała Kazimierza Sosnkowskiego w Warszawie.