piłka nożna

Autor: pixabay.com Radość kibiców na trybunach

Wymęczona wygrana Korony Kielce nad ŁKS Łódź 2:1

2024-02-12 7:00

W dniu 12-02-2024 o godzinie 19:00 odbył się mecz pomiędzy Koroną Kielce a ŁKS-em Łódź w ramach 20. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie miało miejsce na stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Wynik tego meczu to Korona Kielce zdobyła 2 gole, natomiast ŁKS Łódź zdobył 1 gola.

Poprzednie mecze Korona Kielce - ŁKS Łódź

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Koroną Kielce a ŁKS-em Łódź padło łącznie 4 gole. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Suzuki Arena w Kielcach dnia 21 sierpnia 2021 roku, gdzie Korona Kielce wygrała z wynikiem 1:0. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejski Lks Lodz w Łodzi dnia 5 marca 2022 roku i zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Ostatnie starcie miało miejsce również na stadionie Miejski Lks Lodz w Łodzi dnia 4 sierpnia 2023 roku, gdzie ŁKS Łódź zwyciężył wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Korona Kielce: 2, ŁKS Łódź: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Korony Kielce z ŁKS-em Łódź zakończyła się wynikiem 1:1. W 15 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Szeliga z drużyny ŁKS Łódź, a w 26 minucie Tejan również otrzymał żółtą kartkę. W 34 minucie kolejną żółtą kartkę dostał Zajac z drużyny ŁKS Łódź. Jednak w 36 minucie to zawodnik o nazwisku Hofmayster strzelił gola dla Korony Kielce, wyrównując wynik. Dopiero w doliczonym czasie gry, czyli w 45+6 minucie, gracz o nazwisku Balic zdobył bramkę dla drużyny ŁKS-u Łódź, ustalając wynik na remisowy przed przerwą.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Korony Kielce z ŁKS-em Łódź, który odbył się w Kielcach, doszło do kilku istotnych wydarzeń.

W 52 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Godinho z drużyny Korony Kielce. Sześć minut później trener Korony dokonał dwóch zmian - Shikavka wszedł na boisko, zastępując Dalmau, a Trejo zastąpił Godinho. W 61 minucie Letniowski z ŁKS-u otrzymał żółtą kartkę. W 66 minucie trener Korony Kielce dokonał kolejnej zmiany - Podgorski wszedł na boisko, zastępując Blanika. Dwie minuty później trener ŁKS-u wprowadził Pirulo i Rostamiego na boisko, zastępując Zajaca i Letniowskiego.

W 77 minucie Takac wszedł na boisko w miejsce Nono w drużynie Korony Kielce. W 78 minucie trener ŁKS-u dokonał kolejnej zmiany - Hoti wszedł na boisko, zastępując Dani Ramireza. Minutę później Mlynarczyk wszedł na boisko za Balica w drużynie ŁKS-u. W 88 minucie Slawinski wszedł na boisko, zastępując Tejana w drużynie ŁKS-u. W doliczonym czasie gry, w 90+4 minucie, Trejo strzelił gola dla Korony Kielce.

W 90+7 minucie Hofmayster z Korony Kielce otrzymał żółtą kartkę. Ostateczny wynik meczu to: Korona Kielce 2 - ŁKS Łódź 1. Podsumowując, druga połowa meczu była pełna zmian personalnych i kartek dla obu drużyn. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry i zapewnił zwycięstwo Koronie Kielce.

Procent dokładnych podań 70% 67%

Przed rozegranym meczem Korona Kielce zajmowała 16. miejsce w tabeli, a ŁKS Łódź było na 18. pozycji. Dotychczas drużyna Korony Kielce wygrała 3 mecze, zremisowała 9 razy i przegrała 6 spotkań, co dało im sumę 18 punktów. Natomiast ŁKS Łódź odnotował 2 zwycięstwa, zremisował 4 razy i przegrał aż 12 meczów, co przełożyło się na zdobycie dotychczas tylko 10 punktów. W ostatnim spotkaniu Korona Kielce pokonała drużynę ŁKS-u Łódź i zdobyła kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja wygląda następująco: Korona Kielce ma teraz na swoim koncie 21 punktów, natomiast ŁKS Łódź nadal posiada tylko 10 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Koroną Kielce a ŁKS-em Łódź, zaplanowano kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz Górnika Zabrze z Koroną Kielce odbędzie się 19 lutego 2024 roku o godzinie 19:00 na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Natomiast mecz ŁKS-u Łódź z Widzewem Łódź zostanie rozegrany dzień wcześniej, czyli 18 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi.