piłka nożna

Autor: pixabay.com

Wyrównane siły: Real Madryt i Atletico remisują 1:1

2024-02-04 7:00

W dniu 04-02-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Madrid na stadionie Santiago Bernabéu odbył się mecz w ramach La Liga 23 kolejki pomiędzy Realem Madryt a Atletico Madryt. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Real Madryt - Atletico Madryt

W ostatnich trzech meczach między Realem Madryt a Atleticiem Madryt padło wiele goli. Pierwsze starcie miało miejsce na stadionie Cívitas Metropolitano w dniu 24 września 2023 roku. Atletico Madryt wygrało ten mecz 3:1. Kolejne spotkanie odbyło się na stadionie Al Awal Park At King Saud University w miejscowości Riyadh 10 stycznia 2024 roku. Tym razem Real Madryt pokonał swojego rywala 5:3. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Cívitas Metropolitano w dniu 18 stycznia 2024 roku. Atletico Madryt ponownie zwyciężyło, tym razem wynikiem 4:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 10, Real Madryt: 8

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Real Madryt kontra Atletico Madryt, który odbył się w Madrycie, gospodarze zdobyli jednego gola. W 20 minucie Diaz strzelił bramkę dla Realu Madryt, dając swojej drużynie prowadzenie. W 37 minucie Niguez z Atletico Madryt otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. Kilka chwil później, w 38 minucie Hermoso również został ukarany żółtą kartką za trzymanie przeciwnika. Na koniec pierwszej połowy wynik to: Real Madryt 1 - Atletico Madryt 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Madryt a Atletico Madryt, który odbył się w Madrycie, doszło do kilku istotnych wydarzeń.

Na początku 46 minuty trener Atletico Madryt zdecydował się na zmianę w swojej drużynie - Molina wszedł na boisko, zastępując Riquelme. Dwa minuty później Savic oddał strzał na bramkę dla Atletico, jednak po weryfikacji systemem VAR gol został nieuznany ze względu na spalony. W 61 minucie trener Atletico dokonał kolejnych trzech zmian - Barrios wszedł za de Paula, Depay zastąpił Moratę, a Lino zagrał za Nigueza. W odpowiedzi trener Realu Madryt dokonał dwóch zmian - Joselu wszedł za Diaza, a Modric zastąpił Rodrygo. W 82 minucie Koke otrzymał żółtą kartkę za faul w drużynie Atletico Madryt, a trzy minuty później Barrios również został ukarany żółtą kartką za przewinienie.

W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie Llorente strzelił gola dla Atletico Madryt, doprowadzając do remisu 1:1. W ostatniej minucie doliczonego czasu Depay otrzymał żółtą kartkę za faul. Podsumowując, druga połowa meczu Real Madryt - Atletico Madryt zakończyła się wynikiem 1:1.

Gole oczekiwane 1.84 1.01

Real Madryt jest aktualnie liderem tabeli, zajmując pierwsze miejsce. Drużyna wygrała 18 z 22 rozegranych meczów, zremisowała 3 razy i przegrała tylko jeden mecz. Suma ich punktów wynosi obecnie 58. Atletico Madryt natomiast zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Drużyna wygrała 15 z 22 rozegranych meczów, zremisowała dwa razy i przegrała pięć razy. Suma ich punktów wynosi obecnie 48. W ostatnim meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie, co nie wpłynęło znacząco na pozycję w tabeli. Real Madryt nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu, a Atletico Madryt pozostaje na czwartym miejscu.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po emocjonującym meczu pomiędzy Realem Madryt a Atleticiem Madryt, które zakończyło się remisem 2:2, oba zespoły szykują się do kolejnych spotkań. Następny mecz Realu Madryt odbędzie się 10 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. Ich przeciwnikiem będzie Girona FC. Natomiast Atletico Madryt zmierzy się z Sevillą dzień później, czyli 11 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. Będzie to niezwykle ważne starcie dla obu drużyn, które będą dążyć do zdobycia cennych punktów. Kibice obydwu klubów nie mogą doczekać się tych spotkań i liczą na widowiskowe i pełne emocji pojedynki.