piłka nożna

Autor: pixabay.com

Wyrównane spotkanie w Lidze Europy - Molde i Qarabag remisują 2:2

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy drużynami Molde i Qarabag w ramach grupy H Ligi Europy. Spotkanie miało miejsce o godzinie 21:00 na stadionie Aker w miejscowości Molde. Ostateczny wynik tego meczu to remis 2:2.

Poprzednie mecze Molde - Qarabag

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między drużynami Molde i Qarabag. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Aek Arena - George Karapatakis w miejscowości Larnaka w dniu 16 września 2020 roku i zakończył się remisem 0:0. Drugi mecz odbył się na stadionie Tofiq Bəhramov Adına Respublika w miejscowości Baku w dniu 21 września 2023 roku, a wynik tego spotkania to zwycięstwo drużyny Qarabag 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Qarabag: 1, Molde: 0

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Molde z Qarabag, który odbył się w Molde, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Jednak w 11 minucie to Qarabag wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Juninho po asyście Jankovića. W 36 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Magnusa Groda z drużyny Molde za faul, a w 43 minucie Mathias Fjortoft Lovik również otrzymał żółtą kartkę za podobne przewinienie. Na koniec pierwszej połowy wynik brzmiał: Qarabag 1 - Molde 0.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Molde a Qarabag, który odbył się w Molde, gospodarze zdołali odrobić straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Qarabag.

W 58 minucie trener drużyny Molde postanowił dokonać zmiany, wprowadzając na boisko Odegarda, który zastąpił Groda. Kilka minut później, w 60 minucie, trener Qarabagu również dokonał zmiany, wprowadzając Xhixhę za Juninho. W 61 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Magnusa Eikrema z drużyny Molde za faul. Kolejną żółtą kartkę otrzymał Patrick Andrade z Qarabagu w 66 minucie. W 69 minucie trener Molde postanowił przeprowadzić kolejną zmianę, wprowadzając Kitolano za Berishę.

W 76 minucie Kevin Medina z Qarabagu został ukarany żółtą kartką za gra na czas. W 78 minucie trener Qarabagu dokonał dwóch zmian: Bayramov wszedł na boisko zastępując Benzię, a Huseynov zastąpił Medinę. W 82 minucie bramkę dla drużyny Molde zdobył Eriksen, a asystę zaliczył Breivik. Kilka minut później, w 87 minucie, Eriksen ponownie wpisał się na listę strzelców po asyście Breivika. W doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie, Mustafazade zdobył bramkę dla Qarabagu po asyście Ceferquliyeva.

W 90+7 minucie Redon Xhixha z Qarabagu został ukarany żółtą kartką za faul. W ostatniej minucie gry trener Qarabagu dokonał zmiany, wprowadzając Keytę za Leandro Andrade. Cały mecz zakończył się remisem 2:2, gdzie dwie bramki dla Molde zdobył Eriksen, a dla Qarabagu strzelili Mustafazade i Leandro Andrade.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Molde rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 2 z nich, zremisowali 1 i przegrali 2. Łącznie zdobyli 11 goli, z czego 8 na swoim boisku i 3 na wyjazdach. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to 5-1, a na wyjazdach to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez nich goli na mecz wynosi 2.2. Zespół Qarabag rozegrał 9 meczów w ramach Ligi Europy, w tym 5 w fazie grupowej i 4 we wcześniejszych fazach. Wygrali 5 z nich, zremisowali 2 i przegrali również 2. Łącznie zdobyli 12 goli, z czego tylko po jednym na swoim boisku i wyjazdach.

Najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to zwycięstwo 2-1, a na wyjazdach to zwycięstwo bez straty bramki (0-2). Średnia ilość zdobywanych przez nich goli na mecz wynosi natomiast 1.3.

Tabela Grupa H:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Bayer Leverkusen 5 0 0 14 2 12 15
2 Molde 2 1 2 11 7 4 7
3 Qarabag 2 1 2 5 8 -3 7
4 BK Hacken 0 0 5 2 15 -13 0

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Molde a Qarabag, już wiemy, kiedy odbędą się kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz Bayernu Leverkusen z Molde zaplanowano na 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Bayarena w Leverkusen. Natomiast Qarabag zmierzy się z BK Hacken tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Tofiq Bəhramov Adına Respublika w Baku.