Piłka nożna

Autor: pixabay.com Rozpoczęcie akcji

Wyrównany mecz Szachtara Donieck z Olympique Marsylia zakończony remisem 2:2

2024-02-15 7:00

W dniu 15-02-2024 o godzinie 18:45 na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu odbył się mecz pomiędzy Szachtarem Donieck a OM Olympique Marsylia w ramach Ligi Europy. Wynik tego spotkania to remis 2:2.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Szachtarem Donieck a OM Olympique Marsylia zakończyła się bezbramkowym remisem. W 27 minucie zawodnik drużyny gości, Balerdi, otrzymał żółtą kartkę za brutalne zachowanie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Szachtarem Donieck a OM Olympique Marsylia, który odbył się w Hamburgu, obie drużyny zdołały zdobyć po dwie bramki. W 49 minucie Konoplyanka z Szachtara Donieck otrzymał żółtą kartkę za faul. W 64 minucie Aubameyang strzelił gola dla Olympique Marsylia, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak już cztery minuty później Matviienko wyrównał dla Szachtara Donieck.

W 72 minucie doszło do zmiany w składzie Olympique Marsylia - Ndiaye wszedł na boisko, zastępując Luisa Henrique. Również w tej samej minucie trener Szachtara Donieck dokonał zmiany - Nazaryna wszedł na boisko, zastępując Stepanenko. W 77 minucie kolejne zmiany w drużynie gospodarzy - Gocholeishvili wszedł na boisko, zastępując Konoplyankę, a Kevin zastąpił Sikana. W 78 minucie Zubkov otrzymał żółtą kartkę za faul dla Szachtara Donieck. Dopiero w doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie Eguinaldo strzelił bramkę dającą prowadzenie Szachtarowi Donieck, jednak otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W ostatniej minucie gry, w 90 minucie, Ndiaye zdobył bramkę dla Olympique Marsylia, ustalając tym samym wynik meczu na 2:2.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Szachtar Donieck zadebiutował w Lidze Europy w meczu przeciwko OM Olympique Marsylia. OM Olympique Marsylia rozegrał łącznie 6 meczów w Lidze Europy, wygrywając 3, remisując 2 i przegrywając 1. Zdobyli oni ogółem 14 goli, z czego 9 strzelili na własnym boisku. Najwyższy wynik jaki osiągnęli na swoim boisku to zwycięstwo 3-1. Na wyjazdach zdobyli natomiast 5 goli, a najwyższy wynik jaki osiągnęli na wyjazdach to zwycięstwo 0-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez OM Olympique Marsylia na mecz wynosi 2.3.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Olympique Marsylia a Szachtarem Donieck odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem, w którym zostanie rozegrany ten mecz, będzie stadion Orange Vélodrome w Marsylii.