Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wysoka liczba bramek w meczu Osasuna - Getafe, wynik 3:2

2024-01-21 7:00

W 21. kolejce La Liga, Osasuna zmierzyła się z Getafe na stadionie El Sadar w Pampelunie. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00 w dniu 21-01-2024. Wynik tego spotkania to Osasuna 3, Getafe 2.

Poprzednie mecze Osasuna - Getafe

W ostatnich trzech meczach między Osasuną a Getafe padło łącznie 12 goli. Pierwszy z nich odbył się na stadionie El Sadar w Pampelunie dnia 18 września 2022 roku, gdzie Osasuna przegrała z Getafe 0:2. Kolejne spotkanie miało miejsce na stadionie Coliseum Alfonso Pérez w Getafe dnia 28 maja 2023 roku, gdzie Getafe wygrało z Osasuną 2:1. Ostatni mecz również rozegrano na stadionie Coliseum Alfonso Pérez w Getafe dnia 17 września 2023 roku, gdzie Getafe pokonało Osasunę wynikiem 3:2. W tych trzech meczach obie drużyny zdobyły po sześć goli. Stosunek bramek w rozegranych meczach Getafe: 7, Osasuna: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Osasuny z Getafe zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny gospodarzy. W 9 minucie Garcia strzelił gola dla Osasuny, dając swojej drużynie prowadzenie. Niestety, w 26 minucie otrzymał żółtą kartkę za tripping. Kilka minut później, w 29 minucie Gomez również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie. Jednak to nie przeszkodziło Osasunie w kontynuowaniu ataków, ponieważ w 31 minucie Munoz zdobył drugiego gola dla swojego zespołu.

W końcówce pierwszej połowy Milla z Getafe również otrzymał żółtą kartkę za tripping.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Osasuna zmierzyła się z Getafe. Po pierwszej połowie, w której Osasuna prowadziła 2:0, obie drużyny postanowiły wprowadzić zmiany personalne. W 46 minucie Carmona wszedł na boisko zastępując Alena, a Jordi zastąpił Alvareza. W 64 minucie to Getafe zdobył pierwszego gola w drugiej połowie, strzelając bramkę dzięki Mayoralowi. Jednak Osasuna szybko odpowiedział na to trafienie i w 66 minucie Brasanac wszedł na boisko zastępując Ibaneza, a Oroz zastąpił Gomeza.

Niestety dla Osasuny, Getafe ponownie zdobył bramkę w 68 minucie za sprawą Maksimovica. W odpowiedzi trener Osasuny dokonał kolejnych zmian personalnych - w 73 minucie Areso wszedł na boisko zastępując Penę, a Arnaiz zastąpił Garcíę. W 76 minucie Garcia otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. Jednak to Osasuna była bardziej skuteczna i w 80 minucie Areso strzelił trzeciego gola dla swojej drużyny. Iglesias z Getafe również otrzymał żółtą kartkę w tej samej minucie.

W 86 minucie trener Osasuny dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Torro za Munoza. Maksimovic z Getafe również otrzymał żółtą kartkę za faulowanie w tej samej minucie. W 89 minucie Cruz z Osasuny również został ukarany żółtą kartką za faulowanie. W doliczonym czasie gry, w 90+6 minucie Carmona z Getafe otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Ostateczny wynik meczu to Osasuna: 3, Getafe: 2.