Stadion piłkarski

Autor: pixabay.com Stadion piłkarski

Wysoka wygrana Qarabagu nad Bragą, Zoubir dwukrotnie trafiał do bramki

2024-02-15 7:00

W meczu Ligi Europy pomiędzy SC Bragą a Qarabagiem, który odbył się na stadionie Municipal w miejscowości Braga 15-02-2024 o godzinie 21:00, padło łącznie sześć goli. SC Braga zdobyła 2 bramki, podczas gdy Qarabag strzelił ich 4.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu SC Bragi z Qarabag zakończyła się wynikiem 1:1. W 21 minucie Jankovic strzelił gola dla drużyny Qarabag, dając jej prowadzenie. W 30 minucie Silva z Qarabag otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Jednak w 44 minucie Banza zdobył bramkę dla SC Bragi, wyrównując wynik. W doliczonym czasie pierwszej połowy, czyli w 45+2 minucie, Ruiz z SC Braga została ukarany żółtą kartką za brutalność.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu SC Braga z Qarabag, który odbył się w Bradze, gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów spotkania.

Ilość goli z pierwszej połowy (SC Braga: 1, Qarabag: 1) zmieniła się na końcowy wynik (SC Braga: 2, Qarabag: 4). W 54 minucie Zoubir strzelił gola dla drużyny Qarabag, dając jej prowadzenie. Jednak już dwie minuty później trener SC Bragi dokonał zmiany w składzie - Fernandes wszedł na boisko, zastępując Djalo. W 65 minucie Benzia podwyższył prowadzenie dla Qarabagu kolejnym trafieniem. W odpowiedzi trener drużyny gości dokonał zmiany - Bayramov wszedł na boisko, zastępując Leandro Andrade.

Niestety dla SC Bragi sytuacja się pogorszyła w 69 minucie, gdy Zoubir zdobył swojego drugiego gola w meczu. W końcówce spotkania trener SC Bragi wprowadził dwie kolejne zmiany - Mendes wszedł za Gomeza, a Ndour za Vitora Carvalho. W 76 minucie Romao otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W ostatnich minutach meczu trener Qarabagu dokonał trzech zmian - Akhundzade wszedł za Juninho, Isayev za Romaao, a Keyta za Benzię. W doliczonym czasie gry (90+1 minuta) Moutinho zdobył drugiego gola dla SC Bragi.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: SC Braga: 2, Qarabag: 4.

Gole oczekiwane 2.59 2.40

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół SC Braga zadebiutował w Lidze Europy w meczu przeciwko drużynie Qarabag. Zespół Qarabag rozegrał łącznie 10 meczów w ramach tych rozgrywek, wygrywając 6 z nich, remisując 2 i przegrywając 2. W sumie zdobyli oni 14 goli. Na własnym boisku rozegrali 5 meczów i strzelili tam 6 goli, a najwyższy wynik jaki osiągnęli to zwycięstwo 2-1. Na wyjazdach rozegrali również 5 meczów i zdobyli na nich 8 goli, a najwyższy wynik jaki osiągnęli to zwycięstwo 0-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Qarabag na mecz wynosiła 1.4.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Qarabagiem a SC Bragą odbędzie się 22 lutego 2024 roku o godzinie 18:45. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Tofiq Bəhramov Adına Respublika w Baku.