Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wysokie zwycięstwo Villarreal nad Panathinaikosem w Lidze Europy

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku odbył się mecz pomiędzy Villarrealem a Panathinaikosem w ramach grupy F Ligi Europy. Spotkanie miało miejsce o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w miejscowości Villarreal. Wynik tego pojedynku to: Villarreal wygrał 3:2 z Panathinaikosem.

Poprzednie mecze Villarreal - Panathinaikos

W ostatnim czasie rozegrano jedno spotkanie między Villarrealem a Panathinaikosem. Mecz odbył się na stadionie Apostolos Nikolaidis w Atenach w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego spotkania to: Panathinaikos 2, Villarreal 0.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Villarrealu z Panathinaikosem, który odbył się w Villarreal, gospodarze zdobyli dwie bramki. W 29 minucie Alex Baena strzelił gola po asyście Iliasa Akhomacha, a pięć minut później Santi Comesana podwyższył wynik po podaniu Jose Luisa Moralesa. Wynik na koniec pierwszej połowy to Villarreal 2.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Villarrealu z Panathinaikosem, który odbył się w Villarreal, gospodarze utrzymali swoją przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Villarrealu. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Villarrealu dokonał zmiany w składzie.

Gracz Gabbia wszedł na boisko, zastępując Raula Albiola. Jednak już w 47 minucie to Villarreal zdobył bramkę. Jose Luis Morales strzelił gola po asyście Alex Baena. W 60 minucie trener Panathinaikos również dokonał dwóch zmian. Gracz Duricić wszedł na boisko, zastępując Bernarda, a Ioannidis zastąpił Sporara.

W 61 minucie Panathinaikos miał okazję do strzelenia gola, jednak gol Filipa Mladenovicia został unieważniony po weryfikacji systemem VAR. Jednak w 66 minucie to Panathinaikos zdobył bramkę dzięki Palaciosowi. W odpowiedzi trener Villarrealu dokonał dwóch zmian - Brereton wszedł za Jose Luisa Moralesa, a Gerard Moreno za Alexa Baena. W 71 minucie żółtą kartkę otrzymał Ilias Akhomach z drużyny Villarreal za faul. W 75 minucie trener Panathinaikos dokonał kolejnej zmiany - Vilhena wszedł na boisko, zastępując Cerina.

W 77 minucie trener Villarrealu dokonał dwóch zmian - Alfonso Pedraza wszedł za Manu Triguerosa, a Adria Alti zastąpił Foytha. W 81 minucie Panathinaikos zdobył drugiego gola dzięki Ioannidisowi po asyście Vilhena. W końcówce meczu trener Panathinaikos dokonał dwóch zmian - Juankar wszedł na boisko, zastępując Mladenovicia, a Mancini zastąpił Palaciosa. W 89 minucie żółtą kartkę otrzymał Santi Comesana z drużyny Villarreal za gra na czas. Cały mecz zakończył się wynikiem: Villarreal 3, Panathinaikos 2.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Villarreal rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Europy. Wygrał 3 z nich, nie zremisował żadnego, a przegrał 1. Łącznie zdobyli 6 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i strzelili tam 4 gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to było 3-2. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 2 gole.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to było 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez Villarreal na mecz wynosiła 1,5. Zespół Panathinaikos rozegrał natomiast 5 meczy w ramach Ligi Europy - wszystkie w fazie grupowej. Wygrał tylko jeden z tych meczy, zremisował jeden i przegrał trzy. Łącznie zdobyli oni również 6 goli. Na swoim boisku rozegrali dwa mecze i strzelili tam trzy gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to było 2-0.

Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich trzy gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Panathinaikos na mecz wynosiła więc 1,2.

Tabela Grupa F:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Rennes 4 0 1 11 3 8 12
2 Villarreal 3 0 1 6 5 1 9
3 Panathinaikos 1 1 3 6 8 -2 4
4 Maccabi Haifa 0 1 3 1 8 -7 1

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Villarrealem a Panathinaikosem, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz Villarrealu z Maccabi Haifa odbędzie się 6 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie La Cerámica w Villarreal. Natomiast mecz Panathinaikosa z Maccabi Haifa zaplanowano na 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Olympiako Spyros Louis w Atenach.