boisko, piłka nożna,

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Kruszyna (woj. opolskie): Dramat na boisku. Serce piłkarza nagle stanęło!

Zwycięstwo Atletico Madryt nad Rayo Vallecano w meczu 20. kolejki La Liga

2024-01-31 7:00

W dniu 31-01-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Madryt na stadionie Cívitas Metropolitano odbył się mecz pomiędzy Atletico Madryt a Rayo Vallecano w ramach 20 kolejki La Liga. Wynik spotkania to 2:1 na korzyść Atletico Madryt.

Poprzednie mecze Atletico Madryt - Rayo Vallecano

W ostatnich trzech meczach między Atletico Madryt a Rayo Vallecano zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Cívitas Metropolitano w miejscowości Madryt 18 października 2022 roku. W tym meczu obie drużyny zdobyły po jednym golu, co skutkowało remisem 1:1. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie Vallecas w Madrycie 9 kwietnia 2023 roku. Tym razem to Atletico Madryt okazało się lepsze, wygrywając 2:1. Rayo Vallecano zdobyło jednego gola, ale nie było to wystarczające do pokonania przeciwnika. Ostatni mecz między tymi drużynami odbył się również na stadionie Vallecas w Madrycie, tym razem 28 sierpnia 2023 roku. Atletico Madryt dominowało nad rywalem i pewnie zwyciężyło aż 7:0. Rayo Vallecano nie zdołało zdobyć żadnego gola, podczas gdy Atletico Madryt było bardzo skuteczne. Podsumowując, w tych trzech ostatnich meczach między Atletico Madryt a Rayo Vallecano zanotowano różne wyniki. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1, drugi mecz wygrała Atletico Madryt wynikiem 2:1, natomiast ostatni mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Atletico Madryt 7:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Atletico Madryt: 10, Rayo Vallecano: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Atletico Madryt a Rayo Vallecano zakończyła się wynikiem 1:1. W 35 minucie Reinildo, zawodnik Atletico Madryt, strzelił gola dla swojej drużyny. Trzy minuty później Perez z Rayo Vallecano otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. Na koniec pierwszej połowy, w 42 minucie, Garcia z Rayo Vallecano zdobył bramkę dla swojego zespołu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Atletico Madryt a Rayo Vallecano, który odbył się w Madrycie, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach. W 46 minucie zawodnik Molina wszedł na boisko zastępując Vermeerena w drużynie Atletico Madryt.

W 58 minucie Griezmann zastąpił Correę, a Lino zastąpił Riquelme'a. Tego samego czasu de Paul wszedł na boisko zastępując Llorente. W 61 minucie zawodnik Palazon z drużyny Rayo Vallecano otrzymał żółtą kartkę za faulowanie. W 65 minucie Balliu wszedł na boisko zastępując Ratiu, a Crespo zastąpił Pereza w drużynie Rayo Vallecano. W 70 minucie Koke wszedł na boisko zastępując Nigueza w drużynie Atletico Madryt.

W 76 minucie Trejo wszedł na boisko zastępując Garcię, a de Frutos zastąpił Palazona w drużynie Rayo Vallecano. W 81 minucie Depay strzelił gola dla Atletico Madryt, jednak po sprawdzeniu przez system VAR gol został anulowany ze względu na spalony. W 84 minucie Falcao wszedł na boisko zastępując Camello w drużynie Rayo Vallecano. W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, Depay strzelił gola dla Atletico Madryt, ustalając wynik na 2:1 dla swojej drużyny. W 90+3 minucie zawodnik Francisco z drużyny Rayo Vallecano otrzymał czerwoną kartkę, a Simeone z Atletico Madryt żółtą kartkę.

W 90+7 minucie Chavarria z Rayo Vallecano również otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Cały mecz zakończył się wynikiem: Atletico Madryt: 2, Rayo Vallecano: 1.

Gole oczekiwane 0.90 0.41

Atletico Madryt jest w dobrej formie i zajmuje 4. miejsce w tabeli przed meczem. Do tej pory drużyna wygrała 14 meczy, zremisowała 2 mecze i przegrała 5 meczy, co daje im sumę 44 punktów. Po wygranej w ostatnim meczu zdobyli dodatkowe 3 punkty, co oznacza, że aktualnie mają 47 punktów. Natomiast Rayo Vallecano zajmowało przed meczem 13. miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna wygrała tylko 5 meczy, zremisowała 9 mecze i przegrała 7 mecze, co daje im sumę 24 punktów. W ostatnim meczu nie zdobyli żadnych punktów, więc ich suma pozostaje bez zmian - nadal mają 24 punkty. Podsumowując, Atletico Madryt jest w lepszej sytuacji od Rayo Vallecano zarówno pod względem pozycji w tabeli (4. miejsce vs.13. miejsce), jak i liczby zdobytych punktów (47 vs.24).

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Atleticiem Madryt a Rayo Vallecano, kolejne spotkania obydwóch zespołów zostały ustalone. Mecz Realu Madryt z Atleticiem Madryt odbędzie się 4 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie. Natomiast mecz Rayo Vallecano z Sevillą zostanie rozegrany 5 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Vallecas również w Madrycie.