Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Zwycięstwo Fiorentiny nad KRC Genk dzięki dwóm bramkom

2023-12-01 7:00

W dniu 30-11-2023 o godzinie 21:00 w miejscowości Florencja na stadionie Artemio Franchi odbył się mecz pomiędzy Fiorentiną a KRC Genk w ramach grupy F Ligi Konferencji Europy. Wynik tego spotkania to: Fiorentina wygrała 2:1 z KRC Genk.

Poprzednie mecze Fiorentina - KRC Genk

W ostatnim czasie miały miejsce dwa mecze między Fiorentiną a KRC Genk. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Cegeka Arena w miejscowości Genk w dniu 21 września 2023 roku i zakończyło się remisem 2:2. Niestety, nie posiadam informacji o wyniku drugiego meczu.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu Fiorentiny z KRC Genk zakończyła się wynikiem 1:1. W 20 minucie Alieu Fader z drużyny KRC Genk otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 28 minucie Lucas Martinez Quarta z Fiorentiny również został ukarany żółtą kartką za faul. W 43 minucie doszło do zmiany w drużynie KRC Genk - Bonsu Baah wszedł na boisko, zastępując Fadera. W doliczonym czasie pierwszej połowy, czyli w 45+4 minucie, bramkę dla Fiorentiny zdobył Martinez Quarta. Jednak już w samej 45 minucie KRC Genk odpowiedział bramką zdobytą przez Kayembe po asyście Baaha.

Dodatkowo, w -5 minucie Patrik Hrosovsky z drużyny KRC Genk otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Fiorentina zmierzyła się z KRC Genk. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Od samego początku drugiej części gry obie drużyny dokonały zmian personalnych. W 46 minucie Kayode wszedł na boisko, zastępując Parisiego w Fiorentinie, a Milenković zastąpił Martineza Quartę. W 58 minucie KRC Genk również dokonało zmiany, Zeqiri wszedł na boisko, zastępując Arokodare'a.

Kilka chwil później, w 59 minucie Arthur pojawił się na boisku w miejsce Duncana, a Beltran zastąpił Baraka w Fiorentinie. W 78 minucie kolejna zmiana w drużynie KRC Genk - El Khannouss wszedł na boisko, zastępując Hrosovsky'ego. W 81 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Munoza z KRC Genk za niesportowe zachowanie. Jednak to Fiorentina zdobyła bramkę otwarcia w drugiej połowie meczu - w 82 minucie Gonzalez wpakował piłkę do siatki rywali. W odpowiedzi na to KRC Genk dokonało kolejnej zmiany - Brekalo wszedł na boisko, zastępując Ikone w 82 minucie.

W końcówce meczu emocje się nasilały, a sędzia ukarał żółtymi kartkami kolejnych zawodników. W 89 minucie Joseph Paintsil z KRC Genk otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie, zarówno Andi Zeqiri z KRC Genk, jak i Nikola Milenković z Fiorentiny zostali ukarani żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie. W kolejnych minutach sędzia kontynuował karanie zawodników - w 90+4 minucie Matias Galarza z KRC Genk otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 90+6 minucie Carlos Cuesta również został ukarany żółtą kartką za faul. Na samym końcu meczu, w 90+7 minucie, Christian Kouame z Fiorentiny otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a Cristiano Biraghi również został ukarany żółtą kartką za gra na czas.

Cały mecz zakończył się wynikiem: Fiorentina 2 - KRC Genk 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Fiorentina rozegrał łącznie 7 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 4 mecze, zremisowali 2 i przegrali 1. Zdobyli w sumie 15 goli, z czego na swoim boisku zdobyli ich 12. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 6-0. Na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich tylko 3 gole.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 0-1. Średnia ilość zdobywanych przez Fiorentinę goli na mecz wynosiła 2.1. Zespół Genk również rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy 7 meczów, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 2 we wcześniejszych fazach. Wygrali tylko dwa mecze, zremisowali trzy i przegrali dwa. Zdobyli w sumie tylko osiem goli, z czego na swoim boisku zdobyli ich cztery. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 2-1.

Na wyjazdach rozegrali 4 mecze i zdobyli na nich również cztery gole. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez Genk goli na mecz wynosiła 1.1.

Tabela Grupa F:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Fiorentina 3 2 0 13 5 8 11
2 Ferencvarosi TC 2 3 0 8 5 3 9
3 KRC Genk 1 3 1 6 5 1 6
4 Cukaricki 0 0 5 2 14 -12 0

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Fiorentina po rozegranym meczu z KRC Genk ma już zaplanowane kolejne spotkania. Ich następny mecz odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Groupama Aréna w Budapeszcie. Przeciwnikiem Fiorentiny będzie Ferencvarosi TC. Natomiast KRC Genk również nie zwalnia tempa i tego samego dnia o tej samej godzinie, czyli 18:45, zmierzy się z Cukarickim na stadionie Cegeka Arena w Genk.